21 czerwca 2024 r. uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie uroczyście zakończyli rok szkolny 2023/2024. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: pan Mariusz Frąc – członek Zarządu Powiatu Krasnostawskiego, ks. dziekan Roman Skowron – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie, pani Bożena Dąbrowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice uczniów, którzy osiągnęli w minionym roku szkolnym wysoką średnią ocen.

W dniach 10-11 czerwca uczniowie naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Energylandii i Muzeum Auschwitz - Birkenau. Opiekę nad rozentuzjazmowaną i ciekawą wrażeń gromadą objęły panie: Anna Antyga, Renata Czerniak, Joanna Szufnara i Maria Wodyk oraz pan Piotr Zieliński.
13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy II C uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Lublina na Wydział Chemii UMCS. Uczniowie klasy o profilu psychologiczno – pedagogicznym wraz młodszymi kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie wzięli udział w warsztatach chemicznych prowadzonych przez pracowników naukowych katedry analityki chemicznej. Zajęcia poprzedził interesujący wykład wprowadzający na temat metod miareczkowania i twardości wody przedstawiony przez panią profesor Jolantę Nieszporek. Następnie uczestnicy projektu wykonali oznaczenie twardości wody w różnych próbach naturalnych (wody kranowej, mineralnej, źródlanej). Przeprowadzone analizy były okazją do poznania zasad pracy laboratoryjnej oraz podstaw miareczkowania. W ramach warsztatów uczniowie zapoznali się z różnymi rodzajami twardości wody, sposobami jej usuwania oraz przeprowadzili praktyczne jej określanie metodą miareczkowania.
Wyjazd zorganizowały panie Małgorzata Świech i Iwona Karpińska.

Amelia Kluch, uczennica klasy 2a, uzyskała wyróżnienie w XXII ogólnopolskim konkursie fizyczno - fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas” w kategorii „Obserwacje". Konkurs został zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.

Uczniowie II LO uczestniczyli  w wyjeździe edukacyjnym do Lublina. W dniu 28 maja  młodzież z klasy o profilu dziennikarsko- prawniczym  razem z koleżankami z grupy geoinformatycznej  udała się na warsztaty dziennikarskie do Chatki Żaka, gdzie została zapoznana ze specyfiką  pracy w TV UMCS, przygotowującej studentów ze wszystkich lubelskich uczelni do realizacji programów związanych z życiem  akademickim.

24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. W trakcie tego wydarzenia wręczone zostały nagrody i wyróżnienia uczestnikom oraz podziękowania opiekunom. Grupa uczniów naszej szkoły również wzięła udział w konkursie. Wśród nich szczęśliwie znaleźli się laureaci. Największy sukces osiągnęła Martyna Micewicz z kl. 1c, która zwyciężyła w kategorii prezentacji multimedialnych. W tej samej dziedzinie III miejsce zajął jej klasowy kolega Aleks Hymol. Ponadto w kategorii prac plastycznych II miejsce przypadło Annie Nowak, zaś Agnieszka Mazurek otrzymała wyróżnienie. Obie są uczennicami kl. 2 c. Opiekunami, którzy przygotowali uczniów II LO do konkursu byli panowie A. Zaprawa oraz P. Zieliński.

Dzień ten obchodzony jest co roku 2 kwietnia. Z tej okazji 4 kwietnia br. na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu okna II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie zaświeciły się na niebiesko, bowiem kolor ten jest symbolem osób z autyzmem.

W dniu 23 listopada, 47 uczniów z klas Ib, Ic, IIa, IIc, IIIb i IIIc pod opieką pani dyrektor Anny Antygi, pani Ewy Łubińskiej, pana Piotra Zielińskiego, pana Artura Zaprawy i pana Piotra Bartoszka, zwiedzało stolicę Polski.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w kinie IMAX, gdzie w technologii 3D obejrzeliśmy film przyrodniczy pt.”Pod taflą oceanu”. Film w wyjątkowo inspirujący sposób odkrywa piękno i niezwykłą przyrodę oceanów i egzotycznych wód Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej, wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji oraz pozwala poznać globalne zmiany klimatyczne.

W dniach 22 oraz 29 listopada 2023 r. uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami odwiedzili krasnostawską jednostkę penitencjarną.

Napoje energetyzujące (tzw. energy drinki, napoje wysokooktanowe) to gazowane napoje bezalkoholowe, które mają działanie pobudzające. Napoje te, wzbogacane są o substancje, które mają za zadanie poprawiać sprawność fizyczną (w krótkim przedziale czasowym), psychofizyczną oraz zdolność koncentracji. Najczęściej w swoim składzie zawierają kofeinę, znaczną ilość cukru i taurynę. Spożywanie napojów energetyzujących u coraz młodszych osób zdecydowanie rośnie, co jest niepokojące z punktu widzenia zdrowia publicznego.
Dnia 10 listopada br. w naszym liceum miała miejsce uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas I C, II B i III A zaprezentowali część artystyczną, która przedstawiła historię naszego narodu. Wydarzenie zapoczątkował utwór "Jedenasty listopada" w wykonaniu Joanny Gorzały oraz przemówienie okolicznościowe Pani Dyrektor Anny Antygi, po czym rozpoczęła się część artystyczna.