24 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XVIII edycji Powiatowego Konkursu Historycznego „Ocalmy naszą przeszłość”. W trakcie tego wydarzenia wręczone zostały nagrody i wyróżnienia uczestnikom oraz podziękowania opiekunom. Grupa uczniów naszej szkoły również wzięła udział w konkursie. Wśród nich szczęśliwie znaleźli się laureaci. Największy sukces osiągnęła Martyna Micewicz z kl. 1c, która zwyciężyła w kategorii prezentacji multimedialnych. W tej samej dziedzinie III miejsce zajął jej klasowy kolega Aleks Hymol. Ponadto w kategorii prac plastycznych II miejsce przypadło Annie Nowak, zaś Agnieszka Mazurek otrzymała wyróżnienie. Obie są uczennicami kl. 2 c. Opiekunami, którzy przygotowali uczniów II LO do konkursu byli panowie A. Zaprawa oraz P. Zieliński.