-
-
3145
-
Autor: Ewa Żelazko
15 stycznia 2016 r. w całej Polsce odbył się Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej.
Rozpoczął się o godzinie 10:00. Wtedy też pojawiło się zadanie dodatkowe polegające na nakręceniu krótkiego filmu, w jednym z gatunków filmowych: western, musical, komedia czy horror. Po krótkiej burzy mózgów nasz zespół (Ilona Kalamon, Bartłomiej Magdziarz, Paweł Piątkowski, Kinga Żelisko i Karol Sawczuk) podjął się nakręcenia westernu-komedii.
Zadanie pierwsze polegało na rozwiązaniu rebusów i zgadnięciu tytułu filmu z Filmoteki Szkolnej. Na szczęście naszej ekipie udało się szybko znaleźć rozwiązania.
Na zadanie drugie nasz team o nazwie „Jeźdźcy Apokalipsy” dostał niemal 3 godziny, a polegało ono na zaprojektowaniu plakatu filmowego do naszego filmu, który otrzymał tytuł „Dobry, zły i głodna”. W międzyczasie oczywiście musieliśmy odpowiadać na resztę pytań.
Zadanie trzecie wymagało od nas znajomości niemal wszystkich filmów z Filmoteki Szkolnej. Polegało ono na przyporządkowaniu kilkunastu faktów z filmów do odpowiednich zbiorów (prawda i fałsz). Poradziliśmy sobie z nim szybko, co pozwoliło nam zaprojektować większość naszego plakatu przed pojawieniem się zadania czwartego.
Efekty naszej pracy nad plakatem możecie podziwiać TUTAJ Zapraszamy do polubienia.
Zadanie czwarte polegało na rozpoznaniu cytatów z filmów i napisaniu ich tytułów, mimo początkowych trudności naszej ekipie udało się rozpoznać wszystkie.
W zadaniu piątym musieliśmy napisać tytuły do plakatów filmowych, z których sprytnie były usunięte wszelkie istotne informacje o owym filmie. Na szczęście szybko uporaliśmy się z zadaniem i dzięki temu nakręciliśmy pierwszą scenę filmu „Dobry, zły i głodna”.
W zadaniu szóstym mogliśmy wykazać się znajomością języka filmowego. Pytania dotyczyły na przykład wyjaśnienia, czym jest „plan amerykański” czy „perspektywa żabia”. Przy tym zadaniu błyszczeli Bartłomiej i Karol, czyli nasi nieustraszeni operatorzy.
Po zakończeniu zadania szóstego złapaliśmy sprzęt i pobiegliśmy kręcić resztę naszego westernu-komedii. Po 2 godzinach wytężonej pracy z pomocą Jakuba Pituchy mieliśmy gotowy materiał. W montowaniu także skorzystaliśmy z pomocy Kuby, który jak zwykle okazał się niezastąpiony.
Na koniec zamieściliśmy gotowy film na Youtubie. Możecie obejrzeć go, klikając TUTAJ
Paweł Piątkowski, kl. I A