Historia Konkursu Norwidowskiego
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 705
- Autor: Główny administrator
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 1306
- Autor: Ewa Żelazko
WYNIKI WIRTUALNEGO XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NORWIDOWSKIEGO
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 4092
- Autor: Dorota Mąka
Konkurs organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie cieszy się od lat dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i zalicza się do najważniejszych wydarzeń oświatowych powiatu krasnostawskiego.
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 6035
- Autor: Dorota Mąka
Finał XI Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego odbył się 3 czerwca 2016 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie. Konkurs organizowany jest w celu zainteresowania osobowością i dorobkiem Cypriana Kamila Norwida, kształcenia wrażliwości estetycznej, wcielania w życie ideałów poety jako drogowskazów moralnych Polaków XXI wieku.
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 5194
- Autor: Ewa Żelazko
II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Krasnymstawie po raz dziesiąty było organizatorem X Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego. Finał miał miejsce 12 czerwca b.r. w II LO.
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 3762
- Autor: Główny administrator
W dniu 6 czerwca 2014 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Norwidowski.
Wcielenie w życie ideałów poety jako drogowskazów moralnych Polaków XXI wieku, kultywowanie i propagowanie kultury słowa i twórczości plastycznej oraz zainteresowanie osobowością i dorobkiem C. K. Norwida to cele konkursu, które inspirują uczestników do poszukiwań odpowiedzi na pytania kim był i kim jest dla potomnych patron naszej szkoły C. K. Norwid.
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 4932
- Autor: Główny administrator
Patronat Honorowy
Lubelski Kurator Oświaty
Patronat Naukowy
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Ośrodek Badań nad Twórczością Cypriana Norwida KUL
W dniu 4 czerwca 2012 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie miał miejsce VIII Ogólnopolski Konkurs Norwidowski.
Celem konkursu było zainteresowanie osobowością i dorobkiem Cypriana Kamila Norwida, odkrywanie w twórczości Norwida prawdy o człowieku, chrześcijaninie, Europejczyku i Polaku oraz inspirowanie do poszukiwań odpowiedzi na pytania: Kim był Norwid dla współczesnych? , Kim jest Norwid dla potomnych?
Na uroczystość finałową przybyli: poseł na Sejm RP S. Zawiślak, dr W. Toruń z Ośrodka Badań nad Twórczością Norwida, Wicestarosta Krasnostawski H. Czerniej, Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw E. Kawęcki,Wiceburmistrz Krasnegostawu D. Turzyniecki, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu E. Kmieć, członek Zarządu Powiatu Krasnostawskiego M. Piwko, reprezentująca Urząd Gminy Krasnystaw E. Janowczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców E. Gajewska, przedstawiciel firmy PZU S.A. A. Adamczyk, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalno-oświatowych z terenu powiatu Krasnystaw i przedstawiciele mediów. Gości przywitali w imieniu organizatorów prowadzący uroczystość nauczyciele II LO Marek Nowosadzki i Monika Adamczuk-Szamik.
Następnie głos zabrała dyrektor szkoły A. Cichosz, która powitała uczniów i nauczycieli przybyłych na konkurs z różnych stron Polski: z Lubartowa, Szczecina, Włodawy, Warszawy, Chełma, Goleniowa, Świdnika, Puław, Człuchowa, Poznania, Sejn, Stalowej Woli, Strzelna, Lublina, Garwolina i Krasnegostawu. Dyrektor II LO podkreśliła wyjątkowy związek społeczności szkolnej z osobą i twórczością Patrona, widoczny w różnorodnych działaniach kultywujących tradycje Norwidowskie. Dyrektor Cichosz podziękowała również przedstawicielom Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie i Ośrodka Badań nad Twórczością Cypriana Norwida KUL za pomoc finansową i merytoryczną w organizacji konkursu.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i poezji śpiewanej.
W kategorii literackiej uczestnicy pisali test sprawdzający znajomość biografii i twórczości Norwida. Kategoria plastyczna( polegała na samodzielnym wykonaniu pracy zainspirowanej twórczością C. K. Norwida. W kategorii poezji śpiewanej uczestnicy prezentowali utwory muzyczne związane z poezją Norwida.
Podczas finałowej uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród .
W kategorii literackiej jury w składzie:, dr Włodzimierz Toruń, Monika Adamczuk-Szamik- II LO, Bożena Szafran-Ogonowska- II LO, Ewa Magdziarz- II LO, Róża Szaranik- I LO Włodawa, Anna Zarczuk-III LO Chełm wyłoniło następujących laureatów:
- I miejsce - Natalia Banaszkiewicz z ZSPS w Poznaniu
- II miejsce - Aleksandra Jakubiuk z I LO we Włodawie
- III miejsce - Eliza Kołodziej z I LO we Włodawie
- wyróżnienie - Mateusz Kucab z II LO w Łańcucie ,
- wyróżnienie - Karolina Wojtysiak z I LO w Puławach ,
- wyróżnienie - Małgorzata Dzięcioł z ZS nr 2 w Lubartowie,
- wyróżnienie - Monika Prokopiuk z ZS nr 2 w Lubartowie .
W kategorii plastycznej jury w składzie : Joanna Kawęcka, Teresa Miszczak, Dorota Korkosz – Ćwir nagrodziło następujące osoby:
- I miejsce - Dominika Niećko z ZS nr 1 w Lublinie
- II miejsce - Milena Śmiech z ZS nr 2 w Lubartowie
- III miejsce - Paweł Stachyra z Samorządowego LO w Stalowej Woli
- wyróżnienie - Anna Białek z I LO w Rzeszowie,
- wyróżnienie - Natalia Fotek z ZSE w Chełmie,
- wyróżnienie - Ewa Czarnecka z III LO w Zamościu.
W kategorii poezji śpiewanej jury w składzie : Jerzy Żuk, Krzysztof Darmochwał i Jadwiga Litkowska przyznało następujące nagrody:
- I miejsce - Jan Obroślak z I LO w Lubartowie
- II miejsce - Zespół Fanatycy z KLO w Garwolinie
- III miejsce - Dominika Dąbrowska z II LO w Krasnymstawie
- III miejsce - Dominika Zawadzka z ZSO w Sejnach
Sponsorami nagród byli :Starostwo Powiatowe, Poseł Sławomir Zawiślak, Urząd Miasta Krasnystaw, Urząd Gminy Krasnystaw, Firma PZU S.A., Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie, Firma Kartonex, Firma Elewarr, PGNIG, Hurtownia ALFa i II LO im. C.K.Norwida w Krasnymstawie.
Po ogłoszeniu wyników wręczono podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom.
Następnie głos zabrał Wicestarosta Powiatu Krasnostawskiego H. Czerniej, który w swoim wystąpieniu zaznaczył jak ważną rolę w życiu każdego Polaka odgrywa poezja Cypriana Norwida, poezja pełna prawdy i wiary w sens ludzkiego istnienia, nasiąknięta patriotyzmem. To ważne wartości zwłaszcza dzisiaj, kiedy żyjemy we wspólnej Europie- podkreślił. Pan wicestarosta wyraził także swoje zadowolenie z faktu, iż konkurs ten cieszy się ogromną popularnością. Jako przedstawiciel samorządu jest rad z odwiedzin tak znamienitych gości, którzy choć w minimalnym stopniu maja okazję poznać piękno Ziemi Krasnostawskiej.
Na zakończenie uroczystości finaliści kategorii poezji wykonali nagrodzone utwory.
- Kategoria: Historia Konkursu Norwidowskiego
- 3816
- Autor: Główny administrator
W dniach 5-6 czerwca 2011 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Krasnymstawie miał miejsce VII Ogólnopolski Konkurs Norwidowski. Patronat nad konkursem objęli: Zakład Badań nad Twórczością C .K. Norwida KUL , Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Rada Miasta Krasnystaw, Kuratorium Oświaty w Lublinie. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o twórczości Norwida, przybliżanie dorobku poety i odkrywanie chrześcijańskiego charakteru jego dzieł.
Dnia 5 czerwca odbył się koncert poświęcony Cyprianowi Norwidowi. Wzięli w nim udział laureaci poprzednich edycji konkursu w kategorii poezji śpiewanej oraz aktor filmowy i teatralny Jerzy Rogalski, który recytował wiersze poety w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie.
Kolejny dzień konkursu odbywał się w budynku II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie . W kategorii literackiej uczestnicy pisali test sprawdzający znajomość biografii i twórczości Norwida. Kategoria plastyczna( polegała na samodzielnym wykonaniu logo konkursu. W kategorii poezji śpiewanej uczestnicy prezentowali utwory muzyczne inspirowane poezją Norwida.
Na uroczystość finałową przybyli: senator RP Lucjan Cichosz, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Wicestarosta Henryk Czerniej, Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Tadeusz Błyskosz,starszy wizytator Kuratorium Oświaty Arkadiusz Kwieciński, Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński, prof. dr hab. Józef Fert Prorektor ds. Dydaktyki i Wychowania KUL i dr Włodzimierz Toruń z Instytutu Badań nad Twórczością Norwida. Gości przywitali w imieniu organizatorów prowadzący uroczystość nauczyciele II LO Marek Nowosadzki i Agnieszka Jarosz. Następnie prof.dr hab. Józef F. Fert wygłosił wykład na temat „Zbiory Norwidowskie w Muzeum w Licheniu”. W ramach podziękowania dyrektor Edward Kawęcki wręczył panu profesorowi pracę plastyczną wykonaną przez jednego z uczestników konkursu oraz pamiątkową statuetkę patrona szkoły. W dalszej części konkursu nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
W kategorii literackiej jury w składzie: prof.dr hab.Józef Fert, dr Włodzimierz Toruń, Monika Adamczuk-Szamik- II LO, Bożena Szafran-Ogonowska-II LO, Ewa Byra –KLO
w Biłgoraju wyłoniło następujących laureatów:
- I miejsce - Anna Drabik z I LO w Lubartowie -nagroda rower górski
- II miejsce - Marzenna Sulowska z II LO im. C.K.Norwida w Krasnymstawie-radiomagnetofon
- III miejsce - Aleksandra Dynerowicz z I LO w Lubartowie – głośniki komputerowe
- wyróżnienie - Natalia Banaszkiewicz z ZSPS w Poznaniu -kamera internetowa
- wyróżnienie - Barbara Różańska z III LO im. C.K. Norwida w Rzeszowie- album książkowy
- wyróżnienie - Martyna Okoń z I LO im. ks.P.K.Sanguszki w Lubartowie- torba sportowa
- wyróżnienie - Paulina Kondratowicz z I LO w Gizycku- materiały promocyjne
- wyróżnienie - Diana Gałkowska z ZS w Sejnach -materiały promocyjne
- wyróżnienie - Agnieszka Szczepańska z ZS w Lubsku-materiały promocyjne
W kategorii plastycznej jury w składzie :Joanna Kawęcka, Elżbieta Bęcal i Bronisława Żuk nagrodziło następujące osoby:
- I miejsce - Aleksandra Wąsik z ZSO nr 2 w Stalowej Woli-nagroda odtwarzacz dvd
- II miejsce - Ewa Czarnecka z ZS nr 2 w Hrubieszowie- telefon komórkowy
- III miejsce - Adrianna Słoka z II LO w Lubartowie- głośniki komputerowe
- wyróżnienie - Dominika Skrepnicka z ZSO w Lubsku- album Zabytki Architektury
- wyróżnienie - Karolina Parol z KLK w Garwolinie- piłka nożna
- wyróżnienie - Iryna Illicz I LO we Włodawie- torba sportowa
- wyróżnienie - Karolina Wyłupek z I LO w Krasnystawie- materiały promocyjne
- wyróżnienie - Aleksandra Ordowska z I LO we Włodawie- materiały promocyjne
- wyróżnienie - Paweł Stachyra z ZSO w Stalowej Woli- materiały promocyjne
W kategorii poezji śpiewanej jury w składzie : Jerzy Żuk, Krzysztof Darmochwał i Jadwiga Litkowska przyznało następujące nagrody:
- I miejsce - Zespół z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie-nagroda odtwarzacz dvd
- II miejsce - Jan Obroślak z I LO im. ks.P.K.Sanguszki w Lubartowie- drukarka
- III miejsce - Piotr Sitkowski z I LO im. T.Kościuszki w Starachowicach- głośniki komputerowe
- Wyróżnienie - Zespół z I LO im. T.Kościuszki we Włodawie- torba sportowa
- Wyróżnienie - duet z ZSE im. Wł.Andersa w Chełmie- materiały promocyjne
- Wyróżnienie - Jan Witkowski z XXIV LO im. C.Norwida w Warszawie- materiały promocyjne
- Wyróżnienie - Marta Brecht z LO im. Jana Długosza w Dobroniu-materiały promocyjne
Sponsorami nagród byli :Starostwo Powiatowe, Firma PZU, Senator Lucjan Cichosz ,Bank Spółdzielczy Krasnystaw, Firma Kartonex, Stowarzyszenie Gloria Vitae, Urząd Gminy Krasnystaw, Sp. z .o.o ,Elewarr, PGNIK i II LO im. C.K.Norwida w Krasnymstawie.
Po ogłoszeniu wyników wręczono podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom. Na zakończenie uroczystości finaliści kategorii poezji śpiewanej zaprezentowali swoje utwory. Następnie dyrektor Edward Kawęcki zaprosił gości na wspólny poczęstunek.
Monika Adamczuk-Szamik
Bożena Szafran-Ogonowska
Adam Pyter