-
-
5125
-
Autor: Dorota Mąka
Dnia 28 stycznia 2018 r. uczniowie klas maturalnych II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie mieli okazję na chwilę zapomnieć o przygotowaniach do matury i spędzić czas na wspaniałym balu studniówkowym w Centrum Hotelowo – Konferencyjnym „Regent” w Pawłowie.
Uczniowie prowadzący, czyli Kamila Daniło, Kinga Tubielewicz, Łukasz Michalak orazPaweł Piątkowski powitali zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Powiatu – pana Marka Nowosadzkiego, dyrektora II LO panią Annę Antygę, wicedyrektor Anetę Kaczmarek, wychowawców klas trzecich: panią Ewę Magdziarz, panią Elżbietę Kargul oraz pana Bartłomieja Czajkę. Szczególnie gorąco powitano maturzystów i ich rodziców.
W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły pani Anna Antyga przypomniała maturzystom, że etap ich drogi życiowej związany z tym liceum, powoli, nieubłaganie dobiega końca. Był to czas przeznaczony na zdobywanie wiedzy i umiejętności, ale także i korzystanie z uroków młodości. Życzyła maturzystom powodzenia podczas egzaminów dojrzałości, spełnienia marzeń i wspaniałej zabawy do białego rana. Złożyła też na ręce Rodziców gorące podziękowania za zaangażowanie w organizację balu studniówkowego.
Przemawiając do młodzieży Przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Nowosadzki zwrócił uwagę na to, że w życiu wszystko ma swój czas, jest czas nauki, zabawy, podejmowania życiowych decyzji i czas wspomnień. Życzył również, by studniówkowy wieczór należał do tych najpiękniejszych chwil, które zapadną głęboko w pamięć.
W imieniu Rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców pani Elwira Tubilewicz, która podziękowała dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w kształtowanie umysłów i charakterów zebranej na sali młodzieży.
W podziękowaniu za „wspieranie w trudnej drodze ku dorosłości” wykształcenie i wychowanie młodzież z II LO wręczyła dyrekcji, wychowawcom i rodzicom kwiaty. Swoją wdzięczność wyrazili także piosenkami w wykonaniu Jagody Chojan z klasy IIIb oraz Justyny Czyż i Wiktorii Król z klasy IIIa.
W podniosłą atmosferę balu wprowadziły wszystkich słowa Adama Mickiewicza:
„Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi,
Dano hasło…” – Poloneza czas zacząć.
Znakomita zabawa trwała do białego rana!