Zapraszamy w malowniczą, filmową podróż z twórczością Cypriana Kamila Norwida po pięknych terenach MazowszaW roku 2021 obchodzimy 200. rocznicę urodzin Cypriana Norwida. Jest to poeta ważny dla wszystkich Polaków, a w szczególności mieszkańców powiatu wołomińskiego i okolic. Właśnie na tych ziemiach żył, wychowywał się i tworzył. "Serce, ty czujesz strony rodzinne, Bo tam dla ciebie było wesele" - tak pisał sam poeta na obczyźnie tęskniąc do chwil spędzonych w ojczyźnie.
Z tej okazji Zespół Teatralny „Zygzak” i Stowarzyszenie Kastor zaprosili nas w podróż po naszej Małej Ojczyźnie z twórczością C. K. Norwida. 24 września 2021 r. miał bowiem premierę online film pt. "Cypriana Kamil Norwid - małe tęsknoty, wielkie marzenia..." w reżyserii Aurelii Sobczak dofinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego.
W produkcji wzięli udział właśnie mieszkańcy powiatu wołomińskiego pokazując twórczość Norwida w atrakcyjny sposób. Możemy wysłuchać opowieści o najważniejszych wydarzeniach z życia poety. Na ekranie zobaczymy także miejsca związane z jego urodzeniem, dzieciństwem i dojrzewaniem. Małe tęsknoty i wielkie marzenia artysty zostały ujęte w filmie, który objął również dramat życia artysty, jego nieszczęśliwą miłość, osamotnienie w ostatnich dniach życia.
Wysoką jakość artystyczną przedsięwzięcia zapewniły warsztaty wokalne, teatralne i filmowe z zawodowymi aktorami, instruktorem wokalnym i reżyserem. Wzięli w nich udział amatorzy - pasjonaci, którzy następnie byli bezpośrednio zaangażowani w tworzenie filmu, a przede wszystkim w nim wystąpili.
Na ekranie możemy podziwiać również piękno naszych ziem, o których pisał Norwid, a przede wszystkim możemy wysłuchać wierszy poety, także w formie utworów muzycznych.
Film jest dostępny na YouTube:
Serdecznie zapraszamy do świata Norwida!
Więcej informacji i zdjęć z wydarzenia na stronie: www.teatrzygzak.pl oraz na portalu Facebook: facebook.com/teatrzygzak.