Dnia 15 kwietnia w naszym liceum miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi. Podczas niego ósmoklasiści z całego powiatu krasnostawskiego mogli nieco bliżej poznać naszą szkołę. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 09:00, kiedy to do naszych progów dotarli pierwsi uczniowie klas ósmych. Powitani oni zostali przez młodzież z II LO, która oprowadzała ich po szkole, pokazując m.in. sale, w których przygotowane zostały różnego typu gry, zabawy, czy warsztaty, przygotowane specjalnie na ten dzień.

Pierwszą odwiedzaną przez uczniów salą była Pracownia Filmoteki Szkolnej - nasza "dwójka". Atrakcje w niej zostały przygotowane przez Panią Ewę Magdziarz, nauczycielkę j. polskiego w naszym liceum i opiekunkę Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Iluzjon”, oraz klasę IIIA. W "dwójce" przygotowano bardzo dużo się działań - od gier filmowych i quizów po pisanie scenariuszy. Przeprowadzane były również wywiady z ósmoklasistami przed naszą szkolną kamerą. Nie zabrakło poczęstunku w formie ciast i ciasteczek. Na tym samym piętrze, w klasie 6b, przeprowadzane były warsztaty psychologiczne z Panią pedagog Małgorzatą Biłan i Panią psycholog Elwirą Filipek, w których pomagali również uczniowie klasy IIC. Na pierwszym piętrze, w bibliotece, uczniowie szkół podstawowych mieli okazję porozmawiać z naszymi licealistami na temat wyboru szkoły w ramach "kawiarenki międzynarodowej". Nasza biblioteka na jeden dzień zamieniła się w wielokulturową przestrzeń z hiszpańskimi i niemieckimi przysmakami. Za jej przygotowanie odpowiedzialne były Pani Magdalena Szymańska i Pani Maria Wodyk. W sali 12 odbyły się spektakularne pokazy fizyczne przygotowane przez Panią Małgorzatę Świech. Na drugim piętrze Pani Aneta Karczmarek przygotowała konkurs English Master, w ramach którego ósmoklasiści zmierzyli się z pytaniami z zakresu gramatyki j. angielskiego i kultury krajów anglojęzycznych, w celu wyłonienia "Mistrza angielskiego". W sali obok Pani Iwona Karpińska zorganizowała biologiczny escape room, podzielony na kilka etapów. Uczniowie mieli za zadanie układać hasła z terminów biologicznych, rozwiązywać quizy i eksperymentować z wykrywaniem kwasów w wodzie. Po wykonaniu tych zadań i rozwiązaniu krzyżówki mogli opuścić escape room. Pan Leszek Kluch w sali 25 przygotował quiz o krajach anglojęzycznych i opowiedział uczniom szkół podstawowych o projekcie Erasmus+, w którym już od wielu lat uczestniczy nasze liceum. Około godziny 10:30, uczniowie zatańczyli belgijkę na sali gimnastycznej, kończąc kolejny już udany Dzień Otwartych Drzwi! Mamy nadzieję, że zobaczymy Was ponownie we wrześniu, już jako uczniów klas pierwszych naszej szkoły.

Tekst: Kamil Cegłowski IIIA

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS!