Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Filmowego ,,Iluzjon” nieustannie przygotowują się do realizacji swojej najnowszej produkcji – krótkometrażowego filmu, którego pierwsze zarysy pojawiły się już podczas warsztatów z Grzegorzem Emanuelem (15-17 listopada). Z Marcinem Rudzkim, absolwentem naszego liceum, 15 lutego 2024r. spotkali się pasjonaci filmu: Aleks Hymol z kl. IC, Paweł Kapuśniak oraz Bartosz Radomski z kl. II A oraz Małgorzata Jóźwiak z kl. IIB. Podczas warsztatów uczniowie opanowali obsługę gimbala -urządzenia służącego do stabilizacji kamery w odniesieniu do wybranej osi. Nie tylko zapoznali się z jego działaniem, ale sami mogli nagrać klipy według własnej wizji z pomocą prowadzącego warsztaty.

Na podstawie materiałów zrealizowanych podczas spotkania, jak i wcześniejszych produkcji, uczestnicy mogli dokonać analizy poprawności zastosowanych technik oraz reakcji odbiorcy na dane ujęcie. Inna część warsztatów została poświęcona fotografii, która niewątpliwie łączy się z filmem. Uczestnicy warsztatów nauczyli się obsługi manualnej aparatu bez użycia trybów automatycznych ograniczających możliwości wydobycia ze zdjęcia zamierzonego efektu.
Zdobyta wiedza pozwoli członkom MDKF ,,Iluzjon” na odnoszenie kolejnych sukcesów podczas konkursów filmowych, jak i realizowanie kolejnych, być może większych produkcji. Zapraszamy do śledzenia strony internetowej oraz mediów społecznościowych naszej szkoły. Właśnie tam pojawiać się będą wszystkie działania uczniów angażujących się w produkcje filmowe.
Paweł Kapuśniak