JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2015/licealida_12
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2015/licealida_12

"Norwid" pokazał pełnię swoich sportowych możliwości zdobywając wiktorie w Licealiadzie Powiatowej.

Po przegranym finale w ostatniej Licealiadzie w Siennicy Różanej zespół Bartłomieja Czajki wyciągnął wnioski.  Zmiana ustawienia, przetasowania w drużynie i psychologiczny doping sprawiły, że na Hali Sportowej w Siennicy przeciwnik stanął wobec rywala: twardego, bojowego i nieustępliwie dążącego do celu. Publiczność zgromadzona na trybunach dostała pokaz prawdziwej woli walki i charakternej piłki. W rozgrywkach 12 grudnia 2014 roku do walki stanęło 6 drużyn z terenu powiatu Krasnostawskiego. Pierwszy mecz drużyna z Norwida zagrała z Zespołem Szkół w Żółkiewce, który okazał się początkiem szarży do zwycięskiego trofeum. Wynik 9 :0 świadczy tylko o dobrej współpracy obrońców, a decyzje kształtujące zachowania ofensywne podjęte przez trenera pokazują, że praca jest owocem zwycięzców.  Kolejnym ze spotkań było starcie z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (gospodarzem imprezy), gdzie po dobrych kilku dośrodkowaniach i dobrej komunikacji na boisku, tablica wyników wyświetliła rezultat 3:1 dla Norwida, co zagwarantowało wejście do decydującej części rozgrywek.  W finałowej grze na boisko Czajka poszedł lekcją wytyczoną przez wielkich, oddając się w pełni wirowi kultowych słów Kazimierza Górskiego:  „Im dłużej my przy piłce tym krócej oni”. Po kilku minutach gry padła pierwsza bramka. W przerwie trener Czajka ułożył nową strategie która zacementowała grę przeciwnika. Podwojenie krycia przeciwnika okazało się trafne. Przyjęta prostota i filozofia ułożenia gry na boisku zagwarantowała Norwidowi zwycięstwo 4:1 zapisując swój kolejny sukces, a tym samym odciskając na kartach historii swoje 5 minut dla sportowych sukcesów szkoły i osobistego zwycięstwa trenera oraz jego podopiecznych.

Robert Pawelec

Skład drużyny „Norwida”: Wojciechowski Karol, Chłopek Dariusz, Kowalski Adrian, Ciesielski Patryk, Wójtowicz Michał, Markiewicz Ernest, Dołhan Mateusz, Hopko Bartłomiej, Kaszak Adrian, Puchacz Łukasz.   Trener: Bartłomiej Czajka