03

Grupa uczniów z II LO im. C. K. Norwida wraz z panią wicedyrektor Anetą Karczmarek właśnie teraz uczestniczy w wymianie młodzieży w malowniczym górskim mieście Busteni w Rumunii. Nasi uczniowie reprezentują Polskę na projekcie „Add, Tag, Connect, Protect”, który jest w całości finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.

Uczestnictwo w tego typu projektach pozwala nie tylko nabyć nowych kompetencji, ale przede wszystkim nabrać pewności siebie, co jest nieocenioną cechą we współczesnym społeczeństwie – mówi pan Leszek Kluch, koordynator międzynarodowych projektów w II LO.
W międzyczasie nasza szkoła przygotowuje kolejne grupy uczniów do przyszłych projektów wymiany młodzieży. Już wkrótce pani Ewa Łubińska i pan Leszek Kluch wyjeżdżają na wizyty przygotowawcze na Węgry i na Cypr, gdzie wraz z liderami grup z pozostałych krajów będą omawiać szczegóły projektów.
Uczestnictwo naszej młodzieży w projektach międzynarodowych jest możliwe dzięki współpracy naszej szkoły ze Stowarzyszeniem HEureka Generator, które jest partnerem w wielu międzynarodowych projektach.