Jak co roku do „Norwida” zawitały tłumy gimnazjalistów oraz uczniów ósmych klas szkół podstawowych chcących zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.
3235

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Przede wszystkim zaprezentowano wszystkie ścieżki edukacyjne, w których uczniowie mogą kształcić się już od września w II LO. Były to ścieżki: dziennikarsko – humanistyczna, europejska, społeczno – prawnicza, biologiczno – chemiczna, psychologiczno – pedagogiczna oraz geoinformatyczna. Kandydaci mogli zapoznać się z charakterystyką wybranego profilu oraz zasadami współpracy II LO z uczelniami wyższymi, a także poznać nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach oraz zadawali mnóstwo pytań na temat szkoły.
W trakcie Dnia Otwartego odbyły się również warsztaty chemiczne, biologiczne, geograficzne i warsztaty dziennikarskie oraz warsztaty z obsługi kamery. Uczniowie mogli również zapoznać się z działającym w naszej szkole Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Filmowym „Iluzjon”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy robotów zbudowanych przez uczniów w trakcie zajęć z informatyki. Uczniowie usłyszeli też o projektach międzynarodowych realizowanych w II LO takich, jak AIESEC oraz międzynarodowa wymiana młodzieży Erasmus+.
Nasi goście mogli również miło spędzić czas w paryskiej kawiarence przy typowo francuskich przysmakach, a także spróbować swych sił wokalnych w konkursie karaoke w języku angielskim, niemieckim, francuskim lub hiszpańskim. 
Miłe były komentarze naszych gości, którzy podkreślali niezwykle serdeczną atmosferę II Liceum im. C. K. Norwida.  
Do zobaczenia we wrześniu!