W grudniu ubiegłego roku na zebraniu Samorządu Uczniowskiego naszego liceum narodził się pomysł, aby przygotować scenariusz i zorganizować „Noc w Norwidzie”, wydarzenie o charakterze dydaktyczno – integracyjnym. Po długich przygotowaniach nasze przedsięwzięcie doszło do skutku 8 marca 2019 r.

Wspólnie z zaproszonymi ósmoklasistami i gimnazjalistami ze szkół powiatu krasnostawskiego i chełmskiego, bawiliśmy się do 6.00 następnego dnia. W „Nocy w Norwidzie” wzięli udział uczniowie naszego liceum (z klas I-III) oraz goście ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Papieża w Orłowie Drewnianym, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kraśniczynie, Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie.
Zaplanowane zajęcia integracyjne, zawody sportowe, quizy, gry słowne i rebusy, gry interaktywne, zajęcia z robotyki, pokazy chemiczne, gry planszowe i filmy z Filmoteki Szkolnej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież mogła porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami, nawiązać nowe znajomości, poznać szkołę i nauczycieli. Wszystkim uczestnikom ”Nocy” towarzyszył doskonały humor, uśmiech, pozytywne emocje oraz zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu.
Organizatorzy - członkowie SU: Filip Rybczyński (przewodniczący), Kacper Chwaszcz (Ib), Wiktoria Drygasiewicz (IIb), Kacper Franc (Ib), Julia Furtak (IIb), Dominika Jakubowska (Ib), Zofia Kędra (IIa), Wiktoria Mazurek (IIa), Martyna Spyra (Ia), Karolina Szydłowska (IIa), Piotr Burak (Ia).
Opiekunowie: dyrektor II LO pani Anna Antyga, pani Katarzyna Dubaj – Serwatka (opiekun SU), pani Renata Czerniak (opiekun SU), pani Dorota Mąka, pan Andrzej Ziarko, pani Ewa Magdziarz, pani Małgorzata Biłan, pani Beata Skrzypa, pani Małgorzata Świech oraz goście: pani Jolanta Banaszkiewicz, pani Małgorzata Kowalczyk, pani Beata Wrońska, pan Michał Mąka.
Dekoracja: pani Joanna Szufnara i uczennice z kl. Ia, Julia Lisowska i Karolina Chodun
Zdjęcia: Karolina Szydłowska (IIa)
Kamera: Marcin Rudzki (IIb)
Tekst: pani Renata Czerniak

Uczniom z SU dziękujemy za włożony trud w przygotowania, natomiast wszystkim uczestnikom naszego przedsięwzięcia dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Opiekunowie SU