II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Krasnymstawie przystąpiło we wrześniu 2016 r. do projektu Doposażenie bazy dydaktycznej szkół ogólnokształcących dla których Powiat Krasnostawski jest organem prowadzącym w celu poprawy jakości kształcenia w zakresie kompetencji kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2010, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działania 13.7 Infrastruktura szkolna.

W ramach projektu szkoła uzyskała dofinansowanie zakupu wyposażenia szkoły i pomocy dydaktycznych w łącznej kwocie 256 113,56 zł.

Udział w projekcie znacząco wpłynął na rozwinięcie bazy dydaktycznej szkoły.

Do pracowni informatycznej zakupiono:

• 18 laptopów,
  • tablicę interaktywną,
  • projektor,
  • wizualizer HD,
  • 3 tablety,
  • serwer NAS z zasilaczem UPS.

Pracownia biologiczna została doposażona w:

• zestawy do mikroskopowania: mikroskopy cyfrowe z wyświetlaczami obrazu, trwałe preparaty mikroskopowe i przyrządy do wykonania preparatów mikroskopowych.
  • sprzęt laboratoryjny w ilości umożliwiającej samodzielną pracę ucznia: statywy, palniki, szkło laboratoryjne, odczynniki oraz odzież ochronną, narzędzia preparacyjne do sekcji oraz lupy,
  • modele narządów ludzkich i funkcjonalne modele anatomiczne człowieka obrazujące działanie wybranych układów,
  • sprzęt pomiarowy do ćwiczeń laboratoryjnych oraz do pomiaru parametrów czynności życiowych człowieka.

Do pracowni geograficznej zakupiono:

• klatkę meteorologiczną, z której odczytów mogą również korzystać mieszkańcy naszego regionu, sprawdzając aktualne dane klimatyczne przez stronę internetową II LO,
  • model Układu Słonecznego,
  • przyrząd do mierzenia ph gleby,
  • profesjonalny aparat fotograficzny,
  • zestaw filmów przyrodniczych,
  • globusy polityczne.

Pracownia chemiczna została wyposażona w:

• odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny.

Uczniowie mają możliwość samodzielnego projektowania i przeprowadzania doświadczeń chemicznych, nabywają umiejętności posługiwania sprzętem laboratoryjnym i podstawowymi odczynnikami chemicznymi. Dzięki samodzielnemu wykonywaniu doświadczeń uczniowie poznają metody badawcze.

Pracownia fizyczna została doposażona w:

• siłomierze o różnym zakresie,
  • miernik uniwersalny wyposażony w możliwość pomiaru temperatury,
  • Notebook Lenovo.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej otrzymało:

• 11 laptopów,
  • projektor,
  • kolorową drukarkę

Wszystkie pracownie przedmiotowe wyposażono w nowe laptopy.

Doposażenie bazy dydaktycznej  II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie umożliwia efektywniejszą realizację podstawy programowej oraz sprawia, że lekcje w nowocześnie wyposażonej szkole są ciekawsze i bardziej atrakcyjne.