×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2016/poczatek_roku
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2016/poczatek_roku

1 września 2016 r. to szczególny dzień dla społeczności II LO im. C. K. Norwida. Tego dnia przywitaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017 oraz uczciliśmy 77. Rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście honorowi: Starosta Krasnostawski p. Janusz Szpak, Przewodniczący Rady Powiatu p. Marek Nowosadzki i ks. Kanonik Roman Skowron.
poczatek03

Na początku wybrzmiały wspomnienia o wybuchu wojny z pamiętników pisanych przez rówieśników naszych licealistów. Tragiczne wspomnienia przerywały modlitewne wezwania na tle melodii Ave Maryja. Podsumowaniem tej części spotkania był wiersz A. Słonimskiego Wierzymy, w którym padało wiele odpowiedzi na pytanie o co wówczas walczono.
W części oficjalnej miały miejsce przemówienia okolicznościowe nawiązujące zarówno do wybuchu wojny w 1939 r., jak również do radosnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.
Starosta Krasnostawski p. Janusz Szpak zwrócił się do młodzieży i nauczycieli z życzeniami na nowy rok szkolny.W swoim przemówieniu podkreślił znaczącą rolę szkoły w środowisku lokalnym.
Dyrektor szkoły p. Anna Antyga, po serdecznym powitaniu wszystkich zebranych, szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów klas I, podkreślając, że wybierając II LO im. C. K. Norwida podjęli najlepszą decyzję.
Życzenia: „oby matura okazała się prosta i przystępna, a ostatni rok w naszej szkole był nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością” do maturzystów skierowali uczniowie prowadzący uroczystość A. Bas i W. Korkosz.
Pod koniec uroczystości padły słowa, które stały się myślą przewodnią krótkiej części artystycznej skierowanej do wszystkich zaczynających pracę i naukę, dla których pierwszy września to szczególny dzień i wielkie przeżycie. „Pokonujmy wytrwale wszystkie przeszkody, walczmy o jak najlepsze wyniki w nauce, reprezentujmy godnie naszą szkołę i patrzmy w przyszłość z optymizmem”.
W części artystycznej podkreślono wartość pracy, siłę marzeń i rolę nauczycieli w ich realizacji. To przesłanie znalazło się w dialogach występujących uczniów i słowach piosenek Rzeka marzeń, Biegnij przed siebie, Więc chodź pomaluj mój świat.
Uroczystość przygotowali: pani Elżbieta Kargul i uczniowie klasy IIB: J. Chojan, K. Tubilewicz, M. Jarosz, D. Szymański, E. Furgała, K. Kurek, A. Mazurek, W. Piętal, J. Furtak, Z. Wrona, J. Knap, D. Delekta, I. Talarowska, K. Daniło, A. Bas, W. Korkosz.

Elżbieta Kargul
{gallery}GALERIE_2016/poczatek_roku{/gallery}