W ramach realizacji Rządowego programu „AKTYWNA TABLICA” w lutym 2022 roku została powołana Międzyszkolna Sieć Współpracy Nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu. Jej głównym celem jest rozwijanie współpracy między nauczycielami w zakresie dzielenia się doświadczeniami w stosowaniu technik informacyjno-komunikacyjnych w procesie nauczania.

Szkoły uczestniczące w sieci:
  • II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Krasnymstawie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łopienniku Nadrzecznym
  • Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Jaślikowie.
Na pierwszym spotkaniu w dniu 23-02-2023 r. nauczyciele informatyki z wymienionych szkół przedstawili przyjęte w ich szkołach rozwiązania dotyczące stosowania TIK.
W bieżącym roku szkolnym zaplanowano jeszcze dwa spotkania: 19 maja i 21 czerwca.
Andrzej Ziarko zaprosił na lekcje otwarte dotyczące budowy i programowania robotów opartych o mikrokontroler Arduino, które zostaną przeprowadzone w II LO 17 kwietnia 2023 r.