W sobotę, 30 stycznia 2016 r. maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie bawili się wraz Dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami, gośćmi i rodzicami na wspaniałym Balu Studniówkowym.
 

Bal otworzyła wicedyrektor II LO pani Anna Antyga, która w swym przemówieniu zwróciła się do młodzieży słowami  „Do matury pozostało 94 dni. To bardzo wiele. Jestem pewna, że uda wam się wykorzystać ten czas bardzo efektywnie i tak samo jak dziś jesteśmy z was dumni, że jesteście tacy piękni i dostojni, tak w czerwcu będziemy dumni z waszej wiedzy i mądrości.” Pani wicedyrektor podziękowała również nauczycielom i wychowawcom za wytrwałość i systematyczną  pracę z młodzieżą oraz za poświęcony czas i cierpliwość. Na ręce obecnego na balu wicestarosty pana Henryka Czernieja złożyła podziękowania za wsparcie i pomoc we wszelkich działaniach na rzecz rozwoju szkoły. Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych do rodziców naszych maturzystów: „ Z całego serca chciałabym Państwu pogratulować wspaniałych dzieci. Wiem z doświadczenia, że jest to moment ważny na trudnej drodze rodzicielstwa, ważny i wzruszający, bo zapewne Państwo uświadamiają sobie dzisiaj, że z tych małych dzieci wyrosły tak wspaniałe osoby. Możecie Państwo być z nich dumni!” – powiedziała pani wicedyrektor. Ciepłe słowa skierował do młodzieży Wicestarosta pan Henryk Czerniej. W swoim wystąpieniu podkreślił, że od studniówki  następuje odliczanie dni do najważniejszego egzaminu w ży­ciu uczniów, egzaminu, który  decyduje o przyszłych losach edukacyjnych i zawodowych abiturientów.  Studniówka to nie tylko ostatnia okazja do wspólnej zabawy z przy­jaciółmi, ale także pierwszy krok w dojrzałość. Kończąc swoje wystąpienie życzył pomyślnego zdania egzaminów maturalnych oraz udanego balu studniówkowego.

Maturzyści dziękowali Dyrekcji szkoły, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za  trud wychowania i wsparcie. Wyrazem wdzięczności były kwiaty i piosenka w wykonaniu Iwony Korzec, uczennicy klasy III E.

Po części oficjalnej pani wicedyrektor wraz z prowadzącymi uroczystość Patrycją Krzysztofiak i Maciejem Domańskim z klasy III B zaprosiła wszystkich do zabawy tradycyjnym: „POLONEZA CZAS ZACZĄĆ!”

Zabawa w wyśmienitych nastrojach trwała do białego rana!