W dniach 12-14 czerwca absolwenci „Norwida” i wszyscy chętni z min. średnim wykształceniem mieli możliwość uczestniczenia w kursie na wychowawcę kolonijnego, który odbył się m. in. w naszej szkole oraz w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie. Kurs zorganizowany został przy współpracy pedagoga szkolnego z Młodzieżowym Centrum Kariery w Krasnymstawie oraz Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Chełmie.

Absolwenci naszej szkoły i nie tylko oni uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do pracy wychowawcy kolonijnego. Dla wielu z nich była to okazja do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej i szansa na zdobycie doświadczenia. Wychowawca kolonijny to przede wszystkim opiekun i organizator czasu wolnego dzieci przebywających razem z nim na wypoczynku wyjazdowym (np. kolonie, obozy, zimowiska) lub wypoczynku w miejscu zamieszkania (np. półkolonie, wczasy w mieście). Jest osobą odpowiedzialną za zapewnienie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieciom i właściwej opieki wychowawczej. Aby spełnić te warunki oraz zapewnić dzieciom i młodzieży ciekawy i aktywny wypoczynek, uczestnicy kursu brali czynny udział w warsztatach poznając różne formy spędzania czasu wolnego.