Dnia 25 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszko odbyła się XX edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego, organizowana pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu krasnostawskiego. Konkurs przebiegał w formie teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu” (trzy etapy). Konkurs wygrała Oliwia Górecka uczennica klasy I C, która wykazała się najlepszą znajomością problematyki uzależnień,  III miejsce zajęła Aleksandra Kalman również uczennica klasy I C.

W konkursie wzięli udział oprócz reprezentacji z naszej szkoły, uczniowie: Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej, Zespołu Szkół nr 2 w Krasnymstawie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie.
Naszym Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!