W naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, którzy przeprowadzili spotkania w klasach na temat niezdrowego odżywiania się przez młodzież szkolną. 
IMG 20230228 101259

Spotkania edukacyjne prowadzone są w szkołach w obrębie naszego powiatu i mają na celu uświadomić większej ilości młodych osób o niewłaściwym sposobie odżywiania się.
Ośmioro uczniów przystąpiło do Olimpiady "Zwolnieni z Teorii", w ramach której realizują swój własny projekt pod nazwą "Świadomi na Zdrowie". Celem projektu jest pokazanie jakie skutki niesie za sobą picie słodkich oraz zawierających dużą ilość kofeiny napoi. Kolejnym problemem poruszanym podczas spotkania jest nieprawidłowe odżywianie się młodzieży, czyli spożywanie ogromnej ilości węglowodanów, co wpływa negatywnie na koncentrację. Spotkanie to może być dla niektórych bodźcem mobilizującym do zainteresowania własnym zdrowiem. Uczniowie biorący udział w projekcie posiadają również media społecznościowe, na których można znaleźć porady, ciekawostki i informacje na temat zdrowego odżywiania. 
Zapraszamy do obserwacji
Tik Tok: zetka.swiadominazdrowie
Instagram: swiadomi_na_zdrowie
Facebook: Świadomi na Zdrowie