Powiat Krasnostawski realizuje projekt pod nazwą; „Mocni energią – poprawa efektywności energetycznej i wykorzystanie energii odnawialnej w szkołach powiatu krasnostawskiego”. Zarząd i Rada Powiatu w Krasnymstawie otrzymali dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Ministra Klimatu – Operatora Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” naboru wniosków na „Poprawę efektywności energetycznej w budynkach szkolnych” współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021.
logo293

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 7,6 mln zł, a Powiat Krasnostawski otrzymał dofinansowanie na kwotę ok. 5,1 mln zł.
Projekt realizowany jest w następujących placówkach: I Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie, II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, Zespole Szkół Nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie, Zespole Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Krasnymstawie.
W II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie wartość zadania wyniosła – 1 348 374 zł. W szkole w zakresie robót budowlanych wykonano następujące prace:
  • montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • wymiana oświetlenia wewnętrznego na ledowe,
  • wymiana źródła ciepła na pompę ciepła,
  • przyłączenie instalacji c.w.u. do nowego źródła ciepła,
  • docieplenie ścian zewnętrznych,
  • wyremontowanie sal lekcyjnych i korytarzy szkolnych.
Dzięki zrealizowanej inwestycji szkoła oszczędza energię i redukuje zanieczyszczenia, a poprawiona estetyka tworzy komfortowe warunki do nauki dla uczniów oraz pracy dla nauczycieli.