Projekt „L’Esprit en valeurs” został oficjalnie podsumowany i zakończony. Skupiał on młodzież w wieku licealnym z 4 krajów europejskich: Francji, Portugalii, Rumunii i Polski. Projekt przewidywał 2 spotkania. Pierwsze spotkanie odbyło się w Polsce, w Krasnymstawie w sierpniu, zaś drugie we Francji, w Loches.
Projekt „L’Esprit en valeurs” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+.
Zakończenie projektu miało miejsce podczas drugiego spotkania we Francji, w dniach 23 października – 1 listopada 2021. W wydarzeniu tym uczestniczyli również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie: Amelia Magier kl. IIIC, Filip Galan kl. IIIB, Szymon Karpiński kl. IIIB, Wiktoria Stasieczek kl. IIIAG, Martyna Milewska kl. IIIBG, Weronika Policha kl. IIIC, Katarzyna Fornal kl. IIIBG, Klaudia Kowalska kl. IIIBG, Michał Manachiewicz kl. IIIBG oraz absolwentka szkoły Dominika Jakubowska. Uczestnicy przebywali we Francji pod opieką pani Beaty Skrzypy – nauczyciela języka francuskiego w II LO.
Przy okazji drugiego spotkania w Loches, do uczestnictwa dołączyło 15 młodych Francuzów, którzy zostali zaproszeni do podzielenia się międzynarodowym doświadczeniem w pracy i refleksją nad Celami Zrównoważonego Rozwoju. Projekt dotyczący Celów Zrównoważonego Rozwoju jest współfinansowany przez Centraider w ramach programu Recital.
Podczas 10-dniowego pobytu we Francji, młodzież uczestniczyła w warsztatach o Fake News, prowadzonych przez przedstawicieli Maison de l”Europe w Tours, w warsztatach, zajęciach i dyskusjach o podstawowych wartościach UE i Zrównoważonym Rozwoju, prowadzonych przez animatorów z Francji i Portugalii, w grach integracyjnych, przeprowadzała krótkie wywiady z mieszkańcami Loches.
Pod koniec pobytu odbył się również Dzień Kultury Europejskiej, podczas którego każda grupa przedstawiła swój kraj, produkty, wartości i tradycje. Nasza grupa pochwaliła się polskimi słodkościami i zaprezentowała nasz taniec narodowy, do którego następnie przyłączyli się pozostali zagraniczni uczestnicy projektu.
Nie obyło się także bez zwiedzania i poznawania królewskiego miasta Loches oraz stolicy Francji – Paryża.
Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat YOUTHPASS.
Udział w projekcie na pewno nie był czasem straconym. Wniósł on wiele cennych wartości do życia młodych ludzi. Umożliwił poznanie nowych ludzi i zawarcie wielu znajomości i przyjaźni. Pozwolił przełamać barierę w posługiwaniu się językiem obcym, nabyć nowe kompetencje, rozwijać  i doskonalić kompetencje kluczowe.