Erasmus Days jest inicjatywą mającą na celu upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Przez trzy dni, 14-16 października 2021r., na terenie całego świata organizowano spotkania, wystawy oraz debaty, w trakcie których można było posłuchać lub samemu opowiedzieć o efektach projektów Erasmus+.
W trakcie wydarzenia Erasmus Days można było bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania programu Erasmus+ oraz odkryć kolejne obszary aktywności znajdujące się w szerokim spektrum nowej perspektywy finansowej.
Była to doskonała okazja do przekonania się jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne, zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także międzynarodowej.
W zeszłym roku, podczas IV edycji Erasmus Days odbyło się 5024 wydarzeń na terenie 84 krajów, z czego 299 w Polsce. Poprzez media udało się dotrzeć do milionów osób.
W tym roku II Liceum im. Norwida po raz pierwszy dołączyło do wydarzenia Erasmus Days. Nasza szkoła jest liderem w pozyskiwaniu funduszy na mobilność i inne formy współpracy międzynarodowej. Każdy uczeń i pracownik ma możliwość skorzystania z szerokiej oferty Erasmusa. W bieżącym roku wydarzenie miało formę dzielenia się doświadczeniami uczestników projektu. Nauczyciele, uczniowie i  absolwenci naszej szkoły opowiedzieli o programach Erasmus+, w których uczestniczyli. Uczniowie zapoznali się z bogatą ofertą programów Erasmus +. Erasmus Days mogli też śledzić na Facebooku, Instagramie, na stronach szkół i uczelni, również w wersji live, także w naszej szkole.
II Liceum aktywnie uczestniczy w projektach Erasmus+. We współpracy ze Stowarzyszeniem Heureka Generator z Zamościa wielokrotnie wyjeżdżaliśmy min. do Chorwacji, Rumunii, na Węgry, Cypr, Łotwę, Litwę. W czasie wakacji nauczyciele II LO brali udział w szkoleniach Erasmus+ na Malcie. W połowie października gościliśmy uczniów z Włoch, Holandii i Francji. Oprócz projektów międzynarodowych sami byliśmy organizatorami spotkań liderów, debat i prezentacji Erasmus+. Uczestniczyliśmy też w wymianach młodzieży w Polsce min. w Zwierzyńcu i Motyczu Leśnym.
Swoimi wrażeniami z udziału w programach Erasmus+ podzielili się: koordynator projektów pan Leszek Kluch, absolwentka tej szkoły, pani Agnieszka Warchocka, studentka filologii angielskiej UMCS oraz uczniowie, którzy uczestniczyli w projektach - Martyna Milewska z klasy III BG, Wiktoria Jóźwiak z klasy III AG, Jakub Bednarski z klasy III A oraz Dominik Puława z klasy III A.