W piątek 14 maja 2021 odbył się Międzyszkolny konkurs wiedzy o Francji”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE, oddział Zamość i Szkołę Podstawową nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu.
II Liceum Ogólnokształcące reprezentowane było przez dwoje uczniów: tegoroczną maturzystkę Emilię Kasperek z kl. IIIA i Szymona Karpińskiego z kl. IIB.


Tegoroczna edycja różniła się formą od tych przeprowadzonych w latach ubiegłych, gdyż została zrealizowana online na platformie Testportal.pl.        Konkurs obejmował treści programowe z zakresu kultury i cywilizacji Francji, w szczególności z historii, geografii, muzyki, kuchni francuskiej, tradycji francuskich.
Zwycięzcą konkursu został Szymon Karpiński z kl. IIB. Szymon uzyskał wynik 86,4%, który okazał się najwyższym wynikiem konkursowym. Wykazał się on ogromną wiedzą o Francji. Szymon startował także wcześniej w „Konkursie o krajach francuskojęzycznych” organizowanym przez szkoły z Lublina, gdzie również uplasował się na wysokim miejscu. Osiągnięte wyniki świadczą o ogromnej pasji i zamiłowaniu Szymona do historii, kultury i cywilizacji.
Serdecznie gratuluję zwycięstwa Szymonowi życząc kolejnych wysokich miejsc. Dziękuję również Emilii za udział w konkursie i życzę sukcesów na wymarzonym kierunku studiów.
Opracowała: Beata Skrzypa – nauczyciel j. francuskiego