27 lutego uczniowie naszej szkoły udali się na  wycieczkę do stolicy województwa. Wyjechało 26 osób z klasy 1 b, 25 z klasy 1 bg oraz jedna z 3 a. Opiekunowie, którymi były panie Dorota Mąka i Agnieszka Nowak oraz pan Piotr Zieliński, zadbali o ciekawy plan pobytu.
Główną atrakcją były odwiedziny w Icemanii, czyli krytym lodowisku. Większość wycieczkowiczów nie bała się założyć łyżew. Ponad godzinna jazda na sztucznym lodzie sprawiła wielką frajdę wszystkim stęsknionym za prawdziwą zimą. Niektórzy pierwszy raz w życiu skorzystali z tej formy aktywności fizycznej.
Drugim punktem pobytu w Lublinie była wizyta na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Obiekt ten jest ponurym dowodem okrucieństwa i nienawiści człowieka do człowieka w imię chorej ideologii. Uczniowie z powagą i zaciekawieniem zapoznali się z jego historią.
Wspólnie spędzony czas wzmocnił integrację uczniów, którzy już myślą o kolejnych wycieczkach.