Młodzież naszej szkoły wzięła udział w konsultacjach społecznych organizowanych przez samorząd lokalny. W dniu 4 lutego br. w Urzędzie Gminy Krasnystaw, a trzy dni później - 7 lutego br. w Urzędzie Miasta Krasnystaw odbyły się otwarte spotkania. W ich trakcie zaprezentowane zostały założenia planu strategii rozwoju miasta i sąsiednich gmin na lata 2021-2030. Jest to wspólny projekt przygotowywany przy współpracy samorządów. Na obecną chwilę przystąpiło do niego miasto oraz gminy Krasnystaw, Izbica i Żółkiewka.
Celem inicjatywy jest opracowanie spójnego programu dającego szanse na rozwój regionu i jednoczesne zapewnienie lepszych warunków życia mieszkańcom. Młodzież mieszkająca na terenie miasta i gminy Krasnystaw biorąca udział w spotkaniach najpierw zapoznała się z założeniami przygotowanej strategii. Następnie otrzymała możliwość wyrażenia swoich opinii i aktywnie uczestniczyła w prezentacji własnych pomysłów mogących przysłużyć się do osiągnięcia zaprezentowanych celów.
Na wspomnianych spotkaniach naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1 B: Weronika Boczkowska, Zuzanna Boczkowska, Jakub Ciepłowski, Filip Galan, Szymon Jagusiak, Szymon Karpiński, Maja Puława, Robert Radomski, Igor Szawara, z klasy 2 A: Martyna Spyra i Patrycja Szuryga oraz 2 B: Wiktoria Dworuga, Anna Fornal, Tomasz Fornal, Eliza Ostrowska, Anna Terlecka.