Bycie przedsiębiorczym to nie tylko odpowiednia wiedza, to również zdolność do pracy w zespole, umiejętność analizowania, podejmowania decyzji i planowania, a także autoprezentacji. Wielu młodych ludzi zastanawia się, czy warto otworzyć własną firmę i jak osiągnąć sukces – dlatego przystąpiliśmy do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
grafika fb szkoly

Dzięki udziałowi, nasi uczniowie nie tylko zwiększyli poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale także pobudzili w sobie postawy przedsiębiorcze i dowiedzieli się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.
W ramach tej akcji w naszej szkole odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie wcielali się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Podstawowym materiałem dydaktycznym, który im to umożliwił, była gra planszowa „Czas na Start-up!”. Każdy jej uczestnik rozwijał swój własny start-up, aby stać się najlepszym na rynku. Oprócz gry uczniowie zapoznali się z filmem animowanym, ulotkami, nauczyli się tworzyć uproszczony model biznesowy oraz wypełniać wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów. Każdy uczestnik zajęć otrzymał drobny upominek.
Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji nasi uczniowie wezmą udział w dwuetapowych rozgrywkach gry planszowej „Czas na Start-up!". Trzy najlepsze drużyny z każdego z pięciu województw Polski Wschodniej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które reprezentowały zwycięskie drużyny. Pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymają upominki. Ponadto uczniowie II LO im. C. K. Norwida przygotowują hasła o Funduszach Europejskich, które wezmą udział w specjalnym konkursie promującym fundusze europejskie.
Jesteśmy przekonani, że udział w akcji pozwoli w naszych uczniach wzbudzić prawdziwego ducha przedsiębiorczości, a także stanie się wstępem do dalszej nauki, która w przyszłości zaowocuje wielkim sukcesem rynkowym.
Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości Renata Czerniak