W dniu 6 września w II LO odbyła się kolejna edycja akcji pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Narodowe Czytanie 2017.
06

W tym roku uczniowie z klasy  I a i I b czytałi  fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Razem z młodzieżą w lekturze arcydramatu młodopolskiego uczestniczyły pani dyrektor Anna Antyga i pani Janina Młynek - nauczyciel teatru z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, które brawurowo wcieliły się w role Radczyni i Kliminy. Maturzyści z klasy III a - Ilona Kalamon i Paweł Piątkowski znakomicie zaprezentowali kreacje Panny Młodej i Pana Młodego. Natomiast pierwszoklasiści (kl. I a) - Rita Kulczyńska i Filip Rybczyński pięknie przedstawili rozmowę Racheli z Poetą. Z kolei Małgorzata Wysocka i Sławomir Kłos (kl. Ia)  wzruszająco  odegrali spotkanie Marysi z Widmem jej ukochanego. W finale zainscenizowano słynną scenę "chocholego tańca". Wszystkie występy zostały nagrodzone wielkimi oklaskami.

Jak co roku  spotkanie  i wspólną lekturę polskiej klasyki  w naszej szkole przygotowały  pani Ewa Żelazko i pani Monika Adamczuk - Szamik.

Tekst: M. Adamczuk -Szamik
Zdjęcia: E. Żelazko