W dniu 4 września 2023 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie nauczycieli, uczniów, rodziców, pracowników administracji i obsługi wypełnione było najlepszymi życzeniami samych sukcesów. Życzenia, podczas swoich przemówień, składali pani dyrektor Anna Antyga oraz nasz gość honorowy pan Marek Nowosadzki - wicestarosta krasnostawski. Na uroczystości obecni byli również przewodniczący Rady Rodziców pan Marcin Wojewoda oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu pani Aleksandra Stachula.

Od wtorku uczniowie zaczynają wytężoną pracę nad własnym rozwojem a nauczyciele wytrwałą pracę nad właściwym ukierunkowaniem tego rozwoju. W związku z tym jeszcze raz życzymy wszystkim udanego roku szkolnego. Niech naszym działaniom przez najbliższe 10 miesięcy przyświecają słowa piosenki z repertuaru Stanisława Sojki, którą podczas uroczystości zaśpiewała uczennica klasy II B Alicja Wyrostek: "życie nie tylko po to jest, by brać; życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać". Wrzesień to nie tylko początek zajęć w szkole, ale również miesiąc, w którym 84 lata temu rozpoczęła się II wojna światowa. W naszej uroczystości nie zabrakło więc wspomnienia tamtych wydarzeń. Pamięć poległych w obronie ojczyzny uczciliśmy minutą ciszy. Wysłuchaliśmy również piosenki Dawida Podsiadły z filmu "Kamienie na szaniec" w wykonaniu uczennicy klasy III A Gabrieli Basińskiej. Uroczystość, przygotowaną przez p. Iwonę Karpińską, prowadziły uczennice klasy II B: Anna Gilewicz i Alicja Wyrostek. Nagłośnieniem i obsługą sprzętu zajęli się: Paweł Kapuśniak (II A) i Adam Mąka (IV C).
Tekst: Iwona Karpińska
Zdjęcia: Piotr Zieliński, Ewa Żelazko