Dzień ten obchodzony jest co roku 2 kwietnia. Z tej okazji 4 kwietnia br. na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu okna II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie zaświeciły się na niebiesko, bowiem kolor ten jest symbolem osób z autyzmem.

W dniu 23 listopada, 47 uczniów z klas Ib, Ic, IIa, IIc, IIIb i IIIc pod opieką pani dyrektor Anny Antygi, pani Ewy Łubińskiej, pana Piotra Zielińskiego, pana Artura Zaprawy i pana Piotra Bartoszka, zwiedzało stolicę Polski.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w kinie IMAX, gdzie w technologii 3D obejrzeliśmy film przyrodniczy pt.”Pod taflą oceanu”. Film w wyjątkowo inspirujący sposób odkrywa piękno i niezwykłą przyrodę oceanów i egzotycznych wód Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej, wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji oraz pozwala poznać globalne zmiany klimatyczne.

W dniach 22 oraz 29 listopada 2023 r. uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami odwiedzili krasnostawską jednostkę penitencjarną.

Napoje energetyzujące (tzw. energy drinki, napoje wysokooktanowe) to gazowane napoje bezalkoholowe, które mają działanie pobudzające. Napoje te, wzbogacane są o substancje, które mają za zadanie poprawiać sprawność fizyczną (w krótkim przedziale czasowym), psychofizyczną oraz zdolność koncentracji. Najczęściej w swoim składzie zawierają kofeinę, znaczną ilość cukru i taurynę. Spożywanie napojów energetyzujących u coraz młodszych osób zdecydowanie rośnie, co jest niepokojące z punktu widzenia zdrowia publicznego.
Dnia 10 listopada br. w naszym liceum miała miejsce uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas I C, II B i III A zaprezentowali część artystyczną, która przedstawiła historię naszego narodu. Wydarzenie zapoczątkował utwór "Jedenasty listopada" w wykonaniu Joanny Gorzały oraz przemówienie okolicznościowe Pani Dyrektor Anny Antygi, po czym rozpoczęła się część artystyczna.

31 października młodzież naszej szkoły pod opieką pana Artura Zaprawy odwiedziła krasnostawski Cmentarz Parafialny. Uczniowie zapalili znicze na mogiłach bohaterów z 1920 i 1939 roku, którzy oddali swe życie w walce z niemiecką i sowiecką agresją, broniąc niepodległości Polski. Wizyta na cmentarzu jest bardzo ważną lekcją historii. Za pamięć dziękujemy uczestnikom wyjścia.

16 października 2023 roku społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Mottem uroczystości były słowa „Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy… dziękujemy”.
Pani dyrektor Anna Antyga powitała przybyłych gości – wicestarostę krasnostawskiego pana Marka Nowosadzkiego, przewodniczącą Rady Rodziców panią Bożenę Dąbrowską oraz nauczycieli, pracowników obsługi i administracji i wszystkich uczniów.
01a

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który został  ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest zwrócenie uwagi na konieczn ość dbania o zdrowie psychiczne i podejmowania kroków, które pomogą w zachowaniu go w dobrej kondycji. Coroczne obchody tego dnia odbywają się pod wybranym hasłem – w 2023 roku ideą przewodnią jest „ZDROWIE PSYCHICZNE JEST POWSZECHNYM PRAWEM CZŁOWIEKA”.
Miło nam poinformować, że II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida zakwalifikowało się do realizacji programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” w roku szkolnym 2023/2024. Program jest kontynuacją działań podjętych w roku ubiegłym, kiedy to przystąpiliśmy do badań ankietowych na temat kondycji psychicznej polskiej młodzieży.
P9egfZKg

Uczniowie klas II i III naszej szkoły wyruszyły w niesamowitą podróż w czasie razem z zespołem wokalnym ,,Amicus”. Formacja, tworząc spektakl słowno-muzyczny pt. ,,Wehikuł czasu”, pokazała uczniom wartość sztuki. Wystarczy niewielka sceneria zaaranżowana na artystyczną kawiarnię i niepozorna kelnerka, która wchodząc na scenę, chwilę później ujawnia swój talent i śpiewa ,,Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. W rolę kelnerki wcieliła się Patrycja Stojańska – absolwentka II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, która przez kilka lat dzieliła się talentem w naszej szkole, a dziś występuje na deskach sceny KDK. Poza wspaniałym głosem, Patrycja wykorzystuje swoje umiejętności m. in. prowadząc zajęcia teatralne, napisała także scenariusz do przedstawienia. Kiedy jej występ dobiega końca - kawiarnia ożywa.

Pod takim hasłem Stowarzyszenie Przyjaciół Krasnostawskiej Jedynki zorganizowało 4 paździenika 2023 roku debatę uczniowską w utworzonym, na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie, Centrum Konferencyjno - Naukowym. Uczestnikami debaty byli przedstawiciele Samorządów Uczniowskich wraz z opiekunami z Publicznych Szkół Podstawowych: nr 1 oraz nr 4, II Liceum Ogólnokształcącego oraz z Zespołów Szkół nr 1 i nr 2 w Krasnymstawie. Gościem debaty była pani psycholog Alicja Barcikowska, która założyła i prowadzi ekologiczną Fundację Sanctus Nemus (od 2012r.) oraz profil Ekoprzewodnik na FB.

W dniu 29 września 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu. Najwięcej głosów otrzymali: Maciej Zając z klasy II B oraz Martyna Chodorowska z klasy III A. Jako radni będą nas reprezentować w Młodzieżowej Radzie Powiatu. Życzymy im owocnej pracy!!!

W ramach 30 Akcji Sprzątanie Świata Łączy Ludzi, uczniowie klasy 1c pod opieką koordynatorów pani Joanny Szufnary i pana Bartłomieja Czajki zaangażowali się w porządkowanie terenów zielonych naszego miasta.

W czwartek 21 września pierwszoklasiści z klasy 1A i 1B wraz z wychowawcami - Anetą Karczmarek, Bartłomiejem Czajką oraz Bożeną Szafran-Ogonowską uczestniczyli w integracyjnym rajdzie pieszym. Piękna, wrześniowa pogoda sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wędrówka zakończyła się wspólnym ogniskiem oraz grami i zabawami.