Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE_2017/sad

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2017/sad

W dniu 29 września 2016r. uczniowie klasy I b z panią Renatą Czerniak uczestniczyli w dwóch rozprawach sądowych w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie w ramach przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości.
sad1

Przed pierwszą rozprawą Pan Sędzia zapoznał młodych ludzi z zasadami pracy sądu, wyjaśnił procedury procesu karnego, przedstawił zadania i obowiązki adwokata, prokuratora, sędziego, ławników oraz protokolanta. Po każdej rozprawie uczniowie zadawali liczne pytania, na które Pan Sędzia chętnie udzielał odpowiedzi.
Uczniowie zainspirowani „lekcją” zaproponowali przeprowadzenie symulacji procesu karnego w szkole. Pozostaje do przedyskutowania temat rozprawy i napisanie scenariusza rozprawy!

Tekst: Renata Czerniak
Zdjęcia: Ola Domańska