W dniach 5-6 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły, a także korzystając z naszej gościny, kilkoro kolegów z innych szkół, wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Energylandii i Zakopanego. Opiekę nad rozentuzjazmowaną i ciekawą wrażeń gromadą objęły panie Renata Czerniak, Iwona Karpińska, Edyta Ścibor i Beata Skrzypa oraz pan Piotr Zieliński..

Wyprawę rozpoczęliśmy o godzinie 3:00 rano. Dr oga minęła nam naprawdę przyjemnie, zwłaszcza, że kierowaliśmy się w stronę Energylandii - parku rozrywki w Zatorze. Dotarliśmy tam jako jedni z pierwszych i spędziliśmy aktywnie czas, aż do zamknięcia bram. Każdy znalazł coś dla siebie, dzięki czemu wszyscy się świetnie bawili zjeżdżając z najróżniejszych kolejek lub korzystając z innych równie ciekawych atrakcji.Nocleg został zaplanowany w Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej. W miejscowości tej znajduje się zabytkowe Sanktuarium pasyjno-maryjne. Jest ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także zostało uznane za Pomnik historii Polski. Była to też okazja do indywidualnego poznania tego niezwykle cennego i ciekawego obiektu.Następnego dnia udaliśmy się do Zakopanego, aby w pierwszej kolejności przejść się z przewodnikiem po Dolinie Kościeliskiej. Pogoda nam nie dopisywała, ale nie przeszkodziło nam to w spacerze pomalowniczych terenach. Przed powrotem do Krasnegostawu spacerowaliśmy jeszcze po słynnych Krupówkach.Do domu wróciliśmy o godzinie 23:00. Ta wycieczka była naprawdę udana!