W ubiegły piątek, 19 stycznia, uczniowie klas I A, III A i III B uczestniczyli w warsztatach językowych na wydziale filologicznym Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie. Warsztaty pt. "Hasła, slogany, złote myśli" poprowadzone zostały przez panią prof. Joannę Pędzisz.

Podczas półtoragodzinnego spotkania mieliśmy okazję dowiedzieć się, w jaki sposób tworzyć teksty minimalne, czyli takie, których treść ograniczona jest do minimum. Może być to np. slogan, cytat czy też złota myśl. W grupach stworzyliśmy własne plakaty z inspirującymi tekstami minimalnymi wyciętymi z czasopism w języku angielskim i polskim. Następnie prezentowaliśmy nasze prac, wyjaśniając ich znaczenie oraz sposób motywowania. Uczniowie z klasy III A przygotowali kilka tekstów minimalnych zachęcających do podejmowania nowych wyzwań i stawiania czoła zmianom. Opiekunkami wyjazdu były nauczycielki języka angielskiego z naszego liceum - pani Aneta Karczmarek i pani Ewa Łubińska. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli uczestniczyć w podobnych spotkaniach, organizowanych przez uczelnie.
Kamil Cegłowski, kl. III A