Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 22 grudnia w naszej szkole zorganizowane zostały uroczyste jasełka. Uczniowie klasy III A (Amelia Michnik, Kamil Cegłowski, Magdalena Woźnica, Weronika Kulawiak, Julia Mazurek, Aleksandra Świszcz, Natalia Drygasiewicz, Julia Żebrowska) wcielili się w role Maryi, Józefa, Aniołka i osób świętych, odgrywając piękne bożonarodzeniowe scenki.

Scenariusz opracowany został na podstawie poezji ks. Jana Twardowskiego i poezji św. Jana Pawła II. Uroczystość, prowadzona przez Hannę Boratyn i Cypriana Mikszę (III A), rozpoczęła się od zaśpiewania "Cichej nocy". Następnie uczniowie prezentowali skłaniające do refleksji wiersze. Jasełka wprowadzały w klimat świąt dzięki recytacji poezji bożonarodzeniowej oraz wspólnemu śpiewaniu kolęd. Jasełka wzbogaciły także indywidualne występy uczennic - Anny Soczyńskiej  (II B) oraz Mai Lasek i Karoliny Basińskiej (I C), które zaśpiewały piękne, polskie kolędy. Karolina Magier (I C) zagrała natomiast kolędę na skrzypcach, natomiast pan Piotr Szymański wzbogacił uroczystość akompaniamentem akordeonu.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem pani Dyrektor Annie Antydze świecy symbolizującej Jezusa - Światłość Prawdziwą. Przygotowaniem uczniów do jasełek zajął się ks. Robert Farian, natomiast dekorację wykonała pani Joanna Szufnara. Liczymy na to, że w przyszłym roku będziemy mieli okazję uczestniczyć w kolejnych jasełkach bożonarodzeniowych. Wesołych Świąt!
Kamil Cegłowski, kl. III A