W dniu 12 grudnia 2023 r. na basenie olimpijskim Aqua Lublin odbyły się Mistrzostwa Szkół Województwa Lubelskiego – Finał. Wśród najlepszych pływaków województwa lubelskiego nie zabrakło uczniów z „Norwida” a zarazem byłych pływaków UKS „Wodnik Krasnystaw”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy IV c Michał Terlecki, który w stylu motylkowym z wynikiem 25,77 zajął II miejsce i zdobył tytuł wicemistrza województwa.

Michał poprawił o ponad sekundę wynik z zeszłego roku i pobił swój rekord życiowy. Pozostali zawodnicy – Hubert Pylak, Mateusz Pylak, Laura Adamczuk, Martyna Lewandowska - również osiągnęli świetne wyniki w pływaniu indywidualnym, plasując się tuż za pierwszą dziesiątką najlepszych zawodników województwa.
Sztafeta dziewcząt, w skład której weszły: Amelia Kluch, Laura Adamczuk, Maria Pawłowska, Noemi Banaszkiewicz, Gabriela Patyk i Martyna Lewandowska, znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn w województwie, zajmując IX miejsce.
Opiekunem uczniów była pani Joanna Szufnara.
Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłym roku szkolnym.
Tekst i zdjęcia: Joanna Szufnara