W dzisiejszych czasach możnaby przypuszczać, że trudno jest odróżnić dobro od zła, że młodzi są zagubieni i myślą tylko o sobie – nic bardziej mylnego! Młodzież II LO wciąż daje dowód, że dba o innych! Uczniowie naszego liceum zawsze znajdują czas na udział w akcjach charytatywnych i bardzo chętnie się w nie angażują.
Publikacja1

Podczas IV Gali Wolontariusza, która odbyła się 11 lutego 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs „Mam tę moc” i doceniono zaangażowanie młodych, a uczennice naszego liceum Natalia Mazurek i Patrycja Biłan otrzymały tytuł „Wolontariusza roku 2016”. Wśród wolontariuszy naszego liceum na szczególne wyróżnienie zasługują także: Urszula Pawlak, Aleksandra Sędłak, Monika Sik, Julia Steć, Krystian Korszla, Anna Bożko, Wioletta Kamińska, Weronika Gumieniak, Aleksandra Chwała. Gratulujemy!