Włochy, Francja i Niderlandy - te kraje mają szansę odwiedzić uczniowie naszej szkoły biorący aktywny udział w projekcie "Sans eau dans l'eau. L'eau comme bien précieux sur notre planète" - "No water in water. Water as a precious resource on our planet".

Pomysłodawcą projektu mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem zasobów wody pitnej, jest liceum językowe z Palermo. Pozostałe organizacje uczestniczące w projekcie to: szkoła z ponad 100. letnią tradycją z malowniczego miasteczka L'Isle sur la Sorgue, nowoczesna i ekologiczna szkoła z Amsterdamu, I LO im. Władysława Jagiełły oraz II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, które jest koordynatorem projektu. Każda z tych szkół może pochwalić się innymi zasobami, możliwościami i doświadczeniami i wnieść do projektu inne wartości. Dzięki temu wymiana dobrych praktyk i ciekawych rozwiązań w pracy szkoły stosowanych zarówno w naszej szkole jak i w pozostałych placówkach będzie bardziej owocna i pozwoli na wdrożenie ich do codziennych działań.

Na uczniów zaangażowanych w realizację projektu czeka wiele ciekawych zadań i wyzwań. Niektóre z nich uczniowie wykonają indywidualne, inne w grupie projektowej lub w grupie międzynarodowej. Wszystkie działania przyczyniają się do rozwoju kompetencji językowych, ponieważ będą wykonywane w języku francuskim lub angielskim. Dzięki współpracy z młodzieżą z innych krajów nasi uczniowie poszerzą swoje horyzonty, poznają różnice kulturowe oraz nauczą się pracować w wielokulturowym środowisku. Będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach związanych z ochroną wody i środowiska, a także w zajęciach z języka francuskiego.

Zapraszamy do śledzenia realizacji projektu "Sans eau dans l'eau" na platformie eTwinning. Erasmus+. Zmienia życie. Otwiera umysły.


Magdalena Szymańska

koordynator projektu