Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 18 grudnia 2020 roku odbyła się IX edycja konkursu „Kraje francuskojęzyczne na świecie”, organizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną konkurs odbył się na platformie internetowej. Jak co roku, konkurs obejmował zagadnienia z takich dziedzin między innymi jak: historia, geografia, muzyka, język polski, wiedza o społeczeństwie czy wiedza ogólna. II LO reprezentowali następujący uczniowie: Szymon Karpiński II B, Emilia Kasperek III A, Dominika Jakubowska IIIB, Patrycja Steć III B. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą i zaprezentowali wysoki poziom znajomości kultury krajów francuskojęzycznych. I miejsce w IX edycji konkursu przypadło naszej szkole. Zajęła je Dominika Jakubowska zdobywając 52/54 pkt. Pozostałe osoby uplasowały się także na bardzo wysokich pozycjach. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie życząc kolejnych sukcesów.

Opracowała: Beata Skrzypa – nauczyciel j. francuskiego