26 kwietnia 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. W tym roku 139 uczniów klas trzecich  ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Tradycją  szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.

Nagrodę przyznaje kapituła uczniowi, który  zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona,  w podejmowaniu decyzji kieruje się osądem sumienia, akceptuje wartości bliskie Norwidowi, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku kapituła pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Cichosz nominowała 9 uczniów: z klasy IIIa Magdalenę Krupę i Żanetę Kozłowską, z klasy IIIb Ewelinę Domańską,  z klasy IIIc Katarzynę Sokołowską i Monikę Rycyk, z klasy IIId Karolinę Sobiesiak i Karolinę Sobstel  a z klasy IIIe Barbarę Grzeszczyk i Anitę Cichosz. Uczniowie nominowani otrzymali dyplomy i statuetki „Norwida” a główną Nagrodę Patrona kapituła przyznała Barbarze Grzeszczyk. Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki przewodniczący Rady Powiatu  a jednocześnie nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta  liceum.  Wspólnie z panią dyrektor Anną Cichosz i sekretarzem powiatu Wojciechem Hryniewiczem dokonali wręczenia statuetek „Norwida” osobom nominowanym  i głównej nagrody, czyli notebooka. „Jestem wzruszona i bardzo wdzięczna. Dziękuję nauczycielom, dyrekcji szkoły, księżom, koleżankom i kolegom z klasy. Cieszę się, że moja praca została zauważona i doceniona. W tej szkole spędziłam niezapomniane chwile. Szczególnie dziękuję swojej mamie i babci, które zawsze wspierały mnie w trudnych chwilach ” – mówiła Barbara Grzeszczyk odbierając nagrodę. Zabierając głos na zakończenie uroczystości sekretarz Wojciech Hryniewicz pogratulował wszystkim uczniom wyróżnionym i nagrodzonym.