×

Uwaga

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE_2013/dzienpatrona

Jak każdego roku 24 września nasze liceum  świętowało  Dzień Patrona – Cypriana Kamila Norwida

 

Uroczystość ta  zajmuje ważne miejsce w kalendarzu imprez szkolnych. W tym roku obchodziliśmy 191 rocznicę urodzin poety, którego twórczość towarzyszy nauczycielom i uczniom naszej szkoły przy różnych okazjach, kształtuje nasze poglądy i wytycza kierunki działań. Najważniejsze szkolne święto ma propagować znajomość najistotniejszych faktów z życia C. K. Norwida oraz przypominać o wartościach wyznawanych przez poetę.
W  tegorocznych uroczystościach wzięli udział : Starosta Krasnostawski -  pan Janusz Szpak, Wicestarosta Krasnostawski –  pan Henryk Czerniej, Przewodniczący Rady Powiatu- pan Marek Nowosadzki, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. Roman Skowron, a także nauczyciele, pracownicy szkoły i społeczność uczniowska. 
Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Cichosz. W swoim wystąpieniu przypomniała o tradycjach związanych z patronem szkoły. Podkreśliła rolę patrona w wychowaniu, kształtowaniu postaw i wizerunku szkoły w środowisku. Świadczy o tym współpraca z KUL-em i innymi uczelniami, a także szkołami noszącymi imię Cypriana Kamila Norwida, organizacja Ogólnopolskich Konkursów Norwidowskich, Zadumek Norwidowych, Nagroda Patrona Szkoły.  Podkreśliła, iż dzisiejszy dzień jest  nie tylko okazją do przypomnienia sylwetki patrona, ale także   inspiracją do podejmowania działań wychowawczych i dydaktycznych .  Szkoła ma ku temu sprzyjające warunki, dysponuje doświadczoną kadrą pedagogiczną, a także dzięki Starostwu   dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną. Uczniowie mogą uczestniczyć w wielu zajęciach pozalekcyjnych czy projektach edukacyjnych tj. Młodzi przedsiębiorcy na strat, Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne, Matematyka - Reaktywacja. Zwracając się do uczniów, pani dyrektor podkreśliła, że szkoła podejmuje wiele różnorodnych działań w poczuciu odpowiedzialności za ich  rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny. Temu służy również Dzień Patrona.
W dalszej części obchodów odbyło się przyjęcie w poczet społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych, czego wyrazem było ślubowanie na sztandar. Rotę ślubowania odczytała wicedyrektor szkoły – pani Anna Antyga. 
W części artystycznej wystąpiła młodzież II LO, która przygotowała niezwykle barwny i ciekawy montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pani wicedyrektor Anny Antygi i pani Bożeny Szafran-Ogonowskiej. Dekorację wykonały pani Agnieszka Jarosz i pani Joanna Szufnara.
Dzień Patrona obchodzony po raz 17 stał się tradycją  i uroczystym świętem całej społeczności szkolnej.

{gallery}GALERIE_2013/dzienpatrona{/gallery}