CodeWeek, czyli Europejski Tydzień kodowania w tym roku odbędzie się w dniach 10-25 października. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
W naszym liceum uczniowie klas 1 i 2 o profilu geoinformatycznym spotkają się online, by poznać możliwości budowania i programowania robotów.Celem zajęć jest przedstawienie mikrokontrolera Arduino. Umożliwia on budowanie prostych robotów, których cena to kilkadziesiąt złotych, a wiedza programistyczna nie wykracza poza Scratch’a.
Dzięki wizualizerowi HD uczestniczy, pomimo pracy zdalnej, będą mogli obserwować rzeczywiste układy elektroniczne i ich montaż. Wykorzystując na swoich komputerach S4A (moduł obsługi Arduino w środowisku Scratch), samodzielnie zaproponują konkretne rozwiązania programistyczne, które nauczyciel zrealizuje na modelu rzeczywistym.
W II LO od tego roku szkolnego uczniowie klas o profilu geoinformatycznym będą realizowali w ramach przedmiotów uzupełniających „Podstawy robotyki”.
Autorem programu nauczania,  jak również spotkania w ramach CodeWeek,  jest nauczyciel informatyki Andrzej Ziarko.