Z okazji Dnia Dziecka 5 czerwca 2019 r. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego zorganizował rajd pieszo – rowerowy dla uczniów naszej szkoły w ramach Programu SKS 2019.

Celem rajdu była integracja międzyklasowa, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego zachowania się w czasie wakacji. Uczestnicy rajdu wyruszyli w swoje trasy spod szkoły, aby docelowo dotrzeć do Gospodarstwa Agroturystycznego „Słoneczna Osada” w Niemienicach. Uczniowie, którzy wybrali rajd rowerowy, pokonali 15  kilometrów, a ich trasa biegła przez Kolonię Krakowskie Przedmieście – rezerwat „Wodny Dół” – Niemienice. Trasa piesza wynosiła 5 km i prowadziła przez Krakowskie Przedmieście. Po dotarciu na miejsce, na uczniów czekało wiele atrakcji. Grali oni w piłkę siatkową, badmintona, boule, ringo oraz mieli możliwość strzelać z łuku do celu. Dla uczniów przygotowano także quizy o zdrowym odżywianiu oraz o tym, jak aktywnie spędzić wakacje. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę pyszne owoce. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli posilić się kiełbaską z grilla. Powrót do szkoły nastąpił około godziny 15. Uczestnikami rajdu byli:
Klasa Ia: Piotr Burak, Karolina Chodun, Wiktoria Cieszko, Patrycja Dorota, Emilka Kasperek, Gabriela Kopiel, Agnieszka Osina, Wiktoria Siembiga, Martyna Spyra, Patrycja Szuryga, Wiktoria Wójtowicz;
Klasa Ib: Karolina Bak, Paulina Bartyka, Klaudia Chomik, Kacper Chwaszcz, Bartłomiej Dąbrowski, Anna Fornal, Tomasz Fornal, Kacper Franc, Weronika Guz, Dominika Jakubowska, Michał Kondraciuk, Kamil Kucharski, Julia Lisowska, Jacek Mąka, Eliza Ostrowska, Martyna Sawa, Patrycja Steć, Kamila Szamik, Karolina Szewczyk, Jakub Śleboda, Anna Terlecka, Wiktoria Trojanowska;
Klasa II a: Zofia Kędra, Rita Kulczyńska, Filip Rybczyński, Karolina Szydłowska, Izabela Uchańska;
Klasa II b: Nikola Cichosz, Maja Czajka, Ernest Gawron.
Opiekę na uczniami sprawowali: Anna Antyga, Renata Czerniak, Katarzyna Dubaj-Serwatka, Ewa Magdziarz, Joanna Szufnara, Bartłomiej Czajka.
Katarzyna Dubaj-Serwatka