26 kwietnia 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Krasnymstawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. W tym roku 60 uczniów klas trzecich ukończyło liceum i przystąpi do egzaminów maturalnych. Tradycją szkoły jest przyznawanie jednemu z absolwentów Nagrody Patrona Szkoły.

Nagrodę przyznaje kapituła uczniowi, który zbliża się do ideałów wskazanych przez patrona, akceptuje wartości bliskie Norwidowi, twórczo uczestniczy w życiu społecznym oraz cieszy się dobrą opinią w środowisku. W tym roku kapituła pod przewodnictwem pani dyrektor Anny Antygi nominowała 5 uczniów: Martynę Nowosad, Kacpra Bednaruka, Karolinę Gaweł, Zuzannę Pituchę i Katarzynę Wójcik. Uczniowie nominowani otrzymali dyplomy i pamiątkowe grawertony a główną Nagrodę Patrona kapituła przyznała Karolinie Gaweł. Od wielu już lat fundatorami Nagrody Patrona są: Marek Nowosadzki wicestarosta krasnostawski, były nauczyciel historii w „Norwidzie” oraz ks. dziekan Roman Skowron proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej i były katecheta liceum. Wspólnie z panią dyrektor Anną Antygą wicestarosta M. Nowosadzki dokonali wręczenia grawertonów osobom nominowanym i głównej nagrody - tableta Huawei. „Jestem wzruszona tym wyróżnieniem. Cieszę się, że trzy lata temu wybrałam właśnie II LO im. C. K. Norwida. Dziękuję wspaniałym nauczycielom oraz koleżankom i  kolegom z klasy, z którymi przeżyłam naprawdę niezapomniane chwile w tej szkole” – mówiła odbierając nagrodę Karolina Gaweł.