"Tyle o pięknem człowiek wie i głosi -
Choć każdy w sobie cień pięknego nosi
I każdy - każdy z nas - tym piękna pyłem..."

Cyprian Norwid: Promethidion

6 lutego 2019 r. na uroczystej gali najlepsi uczniowie II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie zostali wyróżnieni „Złotymi Laurami Norwida”.

Zaszczytne wyróżnienia przyznała rada pedagogiczna, zaś otrzymali je uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w I okresie klasyfikacyjnym roku szkolnego 2018/2019 w kategoriach: najlepszy uczeń i najlepsza klasa w szkole, najlepsi z przedmiotów maturalnych. Doceniona została również 100% frekwencja na zajęciach szkolnych, działania artystyczne i społeczne uczniów oraz indywidualne i grupowe osiągnięcia sportowe. Uczniowie otrzymali złote laury z rąk dyrektora szkoły - pani Anny Antygi i nauczycieli poszczególnych przedmiotów. Wyróżnione zespoły otrzymały przechodnie puchary. Uroczystość została uświetniona efektownymi występami szkolnych artystów, którzy zaprezentowali swoje osobowości w wybranych utworach. Podczas gali wystąpili: Julia Lisowska – flet poprzeczny, Kinga Wójcik – taniec, Rita Kulczyńska – śpiew, Kacper Fidecki – recytacja. W oprawie gali nie zabrakło utworu dedykowanego naszym mistrzom „We are the champions” oraz wystrzałowego konfetti. Specjalną niespodzianką dla nagrodzonych był kosz słodyczy od Pani Dyrektor.
Ideą gali była promocja pozytywnych wzorców, motywacja uczniów oraz wsparcie rodziców we wszechstronnym rozwoju ich dzieci. Galę prowadzili Patrycja Czerwonka i Piotr Burak z klasy 1 a.
W tegorocznym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów, dając wyraz partnerskiej współpracy i wsparcia w rozwoju uczniów. Szkolna gala miała charakter towarzyski, odbyła się przy słodkim poczęstunku i kawie, była okazją do lepszego poznania uczniów i panującej w szkole atmosfery. Po oficjalnej części odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami klas i nauczycielami.
Organizacja gali: Elżbieta Kargul, Joanna Szufnara, Ewa Żelazko, Małgorzata Biłan przy współpracy uczennic i uczniów klasy 1 a oraz ich rodziców.
Mamy nadzieję, iż gala „Złote Laury Norwida” będzie jedną najbardziej wyczekiwanych imprez szkolnych i okazją do odkrycia nowych talentów.
Opracowanie: Elżbieta Kargul
Zdjęcia: Ewa Żelazko, Karolina Szydłowska