Uczniowie klasy I A z II LO w Krasnymstawie po raz kolejny wzięli udział w wycieczce edukacyjno – integracyjnej.

18 stycznia 2019 r. do Lublina pojechali: Agata Chmura, Karolina Chodun, Wiktoria Cieszko, Patrycja Dorota, Gabriela Kopiel, Julia Lisowska, Wiktoria Siembiga, Martyna Spyra, Patrycja Szuryga, Wiktoria Wójtowicz, Piotr Burak, Patryk Hałas, Jakub Maciejewski, Zbigniew Matyko, Jacek Mąka (I B) i Adam Mąka (Szkoła Podstawowa nr 4). Opiekunami w czasie wyjazdu były p. Ewa Magdziarz i p. Ewa Żelazko. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Teatrze im. J. Osterwy. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli spektakl „Świętoszek” na podstawie komedii Moliera w reż. Remigiusza Brzyka. Na stronie internetowej teatru czytamy, że reżyser przedstawienia „sięga po "Świętoszka" i wraz z ekipą realizatorów oraz realizatorek spektaklu bada wywrotowy potencjał komedii Moliera. Autor sztuki toczył długie batalie o możliwość wystawiania utworu, a ich ślad odbił się na samej strukturze tekstu, rysunku poszczególnych postaci i intrydze. Wiadomo, że ostateczny tekst ukształtował się w 1669 roku, w wyniku przetargów i kompromisów, stąd liczne cięcia, po których zostały widoczne ślady, chropowatości czy zmiany tytułów”. Po wizycie w teatrze przyszedł czas na zajęcia sportowo – rekreacyjne. Młodzież popołudnie spędziła na sztucznym lodowisku ICEMANIA MOSiR. Uczniowie w większości świetnie radzili sobie z jazdą na łyżwach, natomiast niektórzy dopiero uczyli się tej, jak okazało się, trudnej sztuki. Po wielu atrakcjach uczestnicy wycieczki odpoczęli w Zamkowych Tarasach i zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu wrócili wieczorem do Krasnegostawu.

Zdjęcia: Ewa Żelazko

Tekst: Ewa Magdziarz