21 grudnia 2018 roku w II LO odbyły się jasełka przygotowane przez księdza Roberta Fariana, który składając życzenia świąteczne, podkreślił, że „nadzieja to cierpliwość czekania na to, że spełnią się wszystkie Boże obietnice”
Młodzież klasy I a i I b przygotowała montaż słowno-muzyczny oparty na poezji księdza Jana Twardowskiego i świętego Jana Pawła II.
Wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu kolęd, a także pięknej recytacji utworów poetyckich o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu: Julii Lisowskiej, Karoliny Chodun, Wiktorii Siembigi, Patrycji Szurygi, Wiktorii Cieszko, Emilii Kasperek, Patrycji Doroty,  Martyny Spyry, Patrycji Czerwonki, Pauliny Koman, Agnieszki Osiny, Olgi Knapczyk z klasy I a, a także Jakuba Dolebskiego, Michała Kondraciuka, Kamila Kucharskiego z klasy I b oraz Róży Surmy z klasy III a.
Widowisko wprowadziło wszystkich w świąteczną atmosferę, którą podkreśliła piękna dekoracja wykonana przez panią Joannę Szufnarę. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Antyga, która złożyła zebranym uczniom, nauczycielom i pracownikom życzenia świąteczne.  Krótki rys historyczny poświęcony tradycjom Bożego Narodzenia przedstawił pan wicestarosta Marek Nowosadzki. Życzenia nauczycielom i pracownikom założyła również pani Anna Kędra przewodnicząca Rady Rodziców. Na koniec uroczystości pani dyrektor zaprosiła wychowawców i uczniów na spotkania opłatkowe.