W sobotę 6 października br. w Tarasach Zamkowych w Lublinie odbyło się spotkanie wolontariuszy międzynarodowej organizacji AIESEC z jedenastu krajów pt. „Global Village”. II Liceum im. C. K. Norwida w Krasnymstawie od wielu lat aktywnie uczestniczy w projektach AIESEC, zostaliśmy zatem zaproszeni do udziału w spotkaniu, a naszą szkołę reprezentowała Pani Ewa Łubińska, nauczycielka języka angielskiego.


Uczestnicy, w tym zaprzyjaźnione z naszą szkołą wolontariuszki AIESEC - Sara z Włoch i Diana z Rumunii, prezentowali swoje kraje, kulturę, język i tradycje. Można było też spróbować różnych potraw, dań, deserów i słodyczy przygotowanych przez wolontariuszy specjalnie na tę okazję. To wydarzenie pokazało, że świat jest jedną, globalną wioską, i mimo, że mamy odrębne kultury, języki i tradycje więcej nas łączy niż dzieli.
Opracowała Ewa Łubińska