Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/lingUMCS

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/lingUMCS

W dniu 1 grudnia uczniowie klas I a, I b i II a wraz z uczniami gimnazjum w Małochwieju Dużym, wysłuchali wykładu tłumacza oraz pracownika naukowego UMCS mgr Konrada Szulgi pt. „Tricks of the Trade czyli co się wiąże z zawodem tłumacza”. Wykład odbył się w auli Wydziału Humanistycznego UMCS na kierunku lingwistyka stosowana.

Pan Konrad Szulga w interesujący i zabawny sposób przybliżył pracę tłumacza. Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się tłumacz przysięgły, na czym polega tłumaczenie ustne, pisemne, konsekutywne i symultaniczne. Mieliśmy też okazję przetłumaczyć różne rodzaje tekstów, obejrzeć filmy z tłumaczeniami oraz ćwiczyć wymowę w języku angielskim. Wyjazd zorganizowały nauczycielki języka angielskiego Panie Ewa Łubińska i Renata Lewandowska.
{gallery}GALERIE2018/lingUMCS{/gallery}