Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/ela

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/ela

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy III b i klasy II a mieli niepowtarzalną okazję badania wad wzroku sobie i kolegom w pracowni lekcyjnej. Prelekcję na temat budowy oka, wad wzroku i chorób oczu oraz sposobów korekcji wygłosiła pani Paulina Staniak, optyk, pracownica Salonu Optycznego OPTYQ w Krasnymstawie, a jednocześnie absolwentka naszej szkoły.

Pani Paulina dysponowała przenośnym sprzętem specjalistycznym i badała wzrok uczniom. Niektórzy uczniowie po przeszkoleniu prelegentki badali wzrok swoim kolegom i koleżankom. Uczniowie dyskutowali na temat profilaktyki wad wzroku i chorób oczu oraz dobierali szkła stosowne do wad wzroku i sprawdzali zalety okularów polaryzacyjnych. Aby praktycznie poznać budowę narządu wzroku, preparowali zwierzęcą gałkę oczną.
Spotkanie stanowiło doskonałą powtórkę z biologii, a jednocześnie umożliwiło połączenie wiedzy z praktyką, a co najważniejsze pomogło wyciągnąć wnioski, aby zatroszczyć się o własny narząd wzroku.
Organizacja spotkania i zdjęcia: Elżbieta Kargul - nauczyciel biologii.
{gallery}GALERIE2018/ela{/gallery}