Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/norwidlks/domains/norwidkrasnystaw.pl/public_html/images/galerie/GALERIE2018/salon_mat1

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerie/GALERIE2018/salon_mat1

18 września 2017 r. uczniowie klas III wraz z wicedyrektor II LO p. Anetą Karczmarek oraz wychowawcami – p. Ewą Magdziarz, p. Elżbietą Kargul i p. Bartłomiejem Czajką uczestniczyli w Lubelskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2017, który odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Lubelski Salon był częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, która każdego roku odbywa się we wrześniu w 16 największych ośrodkach akademickich Polski. Celem kampanii jest zapoznanie maturzystów z maturalnymi wymaganiami egzaminacyjnymi oraz ofertami edukacyjnymi, zasadami rekrutacji, nowymi kierunkami i warunkami studiowania na uczelniach regionu i całego kraju.
W Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego swoją ofertę edukacyjną przedstawiło 27 uczelni z Lublina, Wrocławia, Szczecina, Warszawy, Białegostoku, Łodzi oraz wystawcy zagraniczni.
Uczniowie II LO podczas prezentacji przedstawicieli uczelni poznali ofertę edukacyjną: Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie i Politechniki Lubelskiej. Dodatkowe wiadomości o studiach na wybranych uczelniach maturzyści zdobyli podczas indywidualnych rozmów z wystawcami. Przy stoiskach otrzymali także informatory o proponowanych kierunkach studiów i zasadach rekrutacji.
Uczniowie z „Norwida” interesowali się również studiami za granicą, dlatego wybrali spotkanie z p. Michałem Krawczykiem, który prowadził wykład na temat Studia w Anglii – czy naprawdę warto? Od absolwenta studiów w PL i UK maturzyści uzyskali odpowiedzi na pytania: Jak aplikować na studia za granicą? Co studiować? Skąd uzyskać finanse na studia? Czy to się opłaca? Jak wygląda rekrutacja?
Salon Maturzystów nie tylko przybliżył ofertę edukacyjną nawet odległych uczelni, ale również stanowił doskonałą okazję, by bezpośrednio od ekspertów uzyskać cenne wskazówki na temat: jak przygotować się do matury, by zdać ją jak najlepiej.
Informacje o egzaminie maturalnym w 2018 r., w formie prezentacji przedstawianych przez starszych egzaminatorów, przygotowała OKE w Krakowie. Eksperci prezentowali: wymagania egzaminacyjne, najczęściej popełniane błędy w pracach zdających, zasady oceniania prac z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Nasi maturzyści uczestniczyli w następujących prezentacjach:

• Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego? Prowadzący: Teresa Bulska
  • Jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym z języka obcego? Prowadzący: Małgorzata Sośnicka
  • Czy umiesz, czy nie umiesz, licz na siebie (egzamin z matematyki). Prowadzący: Piotr Ludwikowski
  • Sukces na egzaminie z biologii – czy to możliwe? Prowadzący: Małgorzata Jagiełło
  • Historia na egzaminie maturalnym.  Prowadzący: Henryk Palkij
  • Od wymagań podstawy programowej do zadań egzaminacyjnych z chemii. Prowadzący: Elżbieta Dobrowolska
  • Geografia na egzaminie maturalnym. Prowadzący: Mieczysław Sowa

Wszystkim maturzystom życzymy sukcesu na maturze i dobrego wyboru studiów.
Organizacja wyjazdu i opracowanie: p. Elżbieta Kargul przy współpracy p. Ewy Magdziarz
{gallery}GALERIE2018/salon_mat1{/gallery}