05.06.2018 roku młodzież z „Norwida” miała okazję uczestniczyć w dyskusji na temat wolności słowa w Internecie oraz mediacji. Spotkanie poprowadził radca prawny, pan Przemysław Matysiak.

Uczniowie poznali przepisy prawne dotyczące przekroczenia wolności słowa w Internecie oraz zakres odpowiedzialności za znieważenie, zniesławienie i naruszenie godności ludzkiej w cyberprzestrzeni i poza nią. Podczas rozmowy poruszono również temat mediacji. Uczniowie dowiedzieli się co to jest mediacja, kiedy można ją stosować i jakie są jej zalety.
Dzięki spotkaniu z radcą prawnym młodzież uświadomiła sobie, że to co piszemy „w sieci” nie jest anonimowe, że w bardzo łatwy sposób można odszukać sprawcę tzw. „hejtu”. Uczniowie wiedzą już, że tego typu działania zawsze spotkają się z konsekwencjami.
Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Biłan.